Co dělat o prázdninách na Baleárech

Balearske-ostrovy-Menorca-z-konskeho-sedla.jpg

Baleárské ostrovy, to je skutečný ráj odpočinku a zábavy. Kromě vyhlášených diskoték na Ibize se však můžete pustit i do řady jiných aktivit. Inspirujte se naším přehledem.

Sport a pohyb

Golf a minigolf

Milovníci golfu si užijí především na Mallorce a na Ibize. Využít můžete hřiště jako Golf Park Puntiró, Maioris Campo, Vall d´Or, Canyamel či 18jamkový Club de Golf Roca Llisa.

Vodní sporty

Většina návštěvníků Baleárských ostrovů se těší na moře a vodní radovánky. Čeká na ně nekonečné množství pláží písečných s mírným klesáním do vody, zátočiny i skaliska, široká nabídka sportovních potřeb a nejrůznějších aktivit. Není problém projet se na člunu a šlapadle, vyzkoušet si plachtění, rybolov, potápění nebo šnorchlování. K dispozici jsou i aktivity plné adrenalinu a dobrodružství jako vodní lyžování, surfování, windsurfing a mořské kajaky.

Jízda na koních

Především na Menorce a Ibize jsou velice populární turistické vyjížďky v koňských sedlech za poznáním zdejší jedinečné krajiny. Stáje se nachází v Portinatx, Santa Gertrudis nebo San Antoniu.

Nakupování a utrácení

Standardní otevírací doba obchodů na Baleárech je ve všední dny od 9 do 21 hodin s odpolední pauzou mezi 13 a 16 hodinou. V sobotu se zavírá již v poledne, v neděli je zavřeno úplně. Samozřejmě hodně záleží na ročním období (o prázdninách je otevřeno nejdéle), typu obchodu (supermarkety jsou v provozu celý týden) a umístění obchodu (v turistických centrech fungují obchody téměř nepřetržitě).

Baleárská tržiště

Trhy jsou pořádány v různých městech a vesnicích vždy dopoledne. Nejznámější trhy Mallorcy najdete v Sineu a ve městě Inca. Na Ibize dosáhly značné proslulosti hippie trhy, k nejvyhledávanějším se řadí tržiště v Es Caná.

Suvenýry

Co pěkného si dovézt z Baleárských ostrovů, co hezkého věnovat příbuzným a kamarádům? Je toho celá řada. Velmi ceněné jsou například umělé perly z Manacoru, kožené zboží z továren v Ince, bílé hliněné figurky Siruells či bylinné likéry hierbas. Typickou sladkostí z Mallorcy je ensaimada. Radost však určitě udělají i proutěné doplňky mnoha tvarů a barev, keramika nebo ručně vyráběná ibizská móda zvaná adlib.

Restaurace a gastronomie

Ochutnejte v některé z nepřeberného množství místních restaurací a hospod skvělou španělskou kuchyni. Dobrým zvykem bývá zanechat spropitné v hodnotě 5 až 10 procent z celkového účtu.

Balearske-ostrovy-Hippie-trhy-na-Ibize-jsou-velice-popularni.jpg

Zábava a noční život

Baleárské ostrovy jsou vyhlášeným střediskem zábavy. Na každém kroku vyhrávají rozmanité diskotéky, bary či kluby a řada rekreantů sem přijíždí hlavně kvůli možnosti ochutnat divoký noční život. Světoznámá jsou letoviska na jihu Mallorky jako El Arenal, Palmanova a Magalluf, a zejména ostrov Ibiza.

Proslulé jsou hlavně podniky měst Eivissa, San Antonio a Santa Eulalia, kde zábava na diskotékách jako Amnesia a Privilege pod taktovkou předních světových DJ prýští až do rána. Všechna zařízení jsou v noci dostupná discobusem.

Podívejte se, kdy jsou na Baleárských ostrovech dny pracovního volna.