Na Baleáry za plážemi

Co by byly Baleárské ostrovy bez svých proslulých písečných pláží? Jsou rozlehlé, pomalu se noří do vody – proto je ocení zvláště rodiče s malými dětmi, často lemované stinnými lesíky. A samozřejmě s plným servisem v podobě slunečníků, lehátek, sprch a dalších služeb.

Mallorca

Deset kilometrů dlouhá Playa Gran ve středisku Alcúdia je nejdelší a zřejmě také nejnavštěvovanější pláží Baleárů. To Can Cap de Bou je výrazně užší a díky častému větru je oblíbená především surfaři. Další místa ideální ke koupání jsou soustředěna v krásných zálivech Bahía de Palma, Bahía de Alcúdia a Bahía de Pollensa.

Menorca

Ostrov ukrývá romantická zákoutí ve členitém skalnatém pobřeží i rozlehlé písečné pláže pro stovky rekreantů. K nejvyhlášenějším patří Arenal ´en Castell, ke šnorchlování jako stvořená Cala Morell či takřka nedotčená Cavalleria. Nejdelší písečná pláž, 2 kilometry dlouhá Son Bou, se rozkládá na jihu.

baleary-plaze-Typicka-plaz-Balearu.jpg

Ibiza

K nejoblíbenějším se na Ibize řadí písečná pláž Las Salinas vyhlášená teplým mořem, Aigua Blanca s částí pro nudisty nebo Cala Salada obklopená rozeklanými skalami.

Formentera

Za vyzkoušení na Formenteře rozhodně stojí pláž Les Illetes s jemným pískem a nádhernými výhledy na moře.