Rychlá a bezpečná přeprava po Baleárských ostrovech

Vzduchem

Mezinárodní letiště byla postavena na ostrovech Mallorca, Menorca a Ibiza. Největší z nich je Aeropuerto de Palma de Mallorca.

Po baleárských silnicích

Na Mallorce, Menorce a Ibize funguje kvalitní autobusové spojení. Autobusy jsou pohodlné a klimatizované, na čelním skle bývá uveden směr jízdy. U řidičů, kteří většinou mluví jen španělsky, se při nástupu kupují jízdenky. Zastávky, ne vždy disponující jízdním řádem, jsou označeny značkou s písmenem „P“ uprostřed.

Při cestách na menší vzdálenosti využijte místní taxislužbu s pevně stanovenými tarify. Jak na to?

  • Najděte pevné stanoviště taxislužby
  • Zastavte na silnici taxivůz s rozsvíceným zeleným světlem
  • Požádejte o objednání taxi recepci hotelu

Vypůjčeným vozem po Baleárech

Toužíte-li poznávat krásy Baleárských ostrovů z vypůjčeného automobilu, kontaktujte nejprve zástupce cestovní kanceláře FISCHER. Pomůže vám zařídit pronájem prověřeného vozidla ve smluvní autopůjčovně za výhodných finančních podmínek.

Pokud volíte vypůjčení osobního auta vlastními silami, dejte si pozor na podvodné prodejce a pečlivě si přečtěte smluvní podmínky.

Balearske-ostrovy-Turisticky-vlacek-na-Mallorce.jpg

Podívejte se též na základní dopravní předpisy, platné po celé španělské silniční síti. Na Baleárech policie velice často měří dodržování povolené rychlosti. Hojně se vyskytují kruhové objezdy s vyznačenou předností v jízdě. Parkovací režim ve městech určují barevné čáry: žlutá znamená zákaz stání, modrá placené parkování.