Praktické informace Kanárské ostrovy

Kanarske-ostrovy-S-opalovanim-i-na-Kanarskych-ostrovech-opatrne.jpg

Podívejte se na několik praktických rad z běžného života na Kanárských ostrovech. Dozvíte se o kvalitě tamní vody, bezpečnostní situaci a kriminalitě, elektrických zásuvkách nebo zásadách zdravého opalování.

Elektrický proud

Napětí v elektrické síti je na Kanárských ostrovech 220 V. U některých spotřebičů může sice být nutné použít zásuvkový adaptér, ovšem případné obtíže vždy vyřeší hotelová recepce.

Voda

Voda z vodovodního řadu se nedoporučuje k pití. Ve všech supermarketech a obchodech s potravinami koupíte kvalitní pitnou vodu v plastových lahvích nebo kanystrech.

Bezpečnost a kriminalita

Kanárské ostrovy jsou bezpečnou destinací, při dodržování základních pravidel vám nehrozí žádné vážné nebezpečí. V turistických oblastech se bohužel nikdy nedá vyloučit výskyt zlodějů, proto buďte opatrní:

  • Neberte s sebou cennosti na pláž
  • Nechávejte cenné předměty v automobilu
  • Uložte šperky, doklady a finanční prostředky v hotelovém trezoru. Často bývá i na pokoji, týdenní pronájem vyjde zhruba na 15 eur.

Pokud se stanete obětí krádeže, kontaktujte svého průvodce nebo informujte CK FISCHER. Jestliže bylo vaše zavazadlo poškozeno v průběhu přepravy nebo jeho obsah není v pořádku, kontaktujte leteckou společnost a škodu ohlaste nejpozději do 7 dnů. V opačném případě je náhrada škody vyloučena.

Opalování

Subtropické až tropické počasí Kanárských ostrovů vybízí k opalování, zároveň je třeba přistupovat k němu opatrně a dodržovat základní zdravotní zásady. Hodně pijte, na přímém slunci nepobývejte v poledních hodinách, noste brýle a pokrývku hlavy, používejte kvalitní krém a vyhněte se aplikaci parfémů. To vše platí dvojnásob v případě, že máte citlivější pokožku.

Jazyk

Úředním jazykem je španělština. Většina personálu v letoviscích hovoří i jinými jazyky, zejména anglicky, někteří také francouzsky nebo německy. Hodně tištěných materiálů, jako jsou prospekty, nabídky, nápisy či jídelní lístky, bývá vícejazyčná.