Jakou zábavu si užít na Kanárských ostrovech?

Kanarske-ostrovy-Golf-je-na-Kanarskych-ostrovech-velice-popularni.jpg

Vzhledem k mimořádně příznivému klimatu jsou na ostrovech po celý rok skvělé podmínky pro trávení aktivní dovolené. Vybírat můžete z mnoha sportovních, zábavních i nákupních možností.

Sport a pohyb

Tenis

Tenisové kurty patří většinou k hotelům, vyskytují se však i jako součást městských sportovních areálů.

Cyklistika

Vzhledem k náročnosti terénu a ideálnímu klimatu ostrova přijíždějí na Gran Canarii, Tenerife a další ostrovy trénovat i profesionální cyklisté z celé Evropy.

Golf

Na Kanárských ostrovech se golf pěstuje už 120 let. Díky příznivému podnebí se tu hraje bez přestávky celý rok. Mezi nejznámější patří hřiště Maspalomas, Tauro a Salobre na Gran Canarii, Real Club na Tenerife, Costa Teguise Club na Lanzarote nebo Playitas Club na Fuerteventuře.

Adrenalinové a vodní sporty

Na Kanárských ostrovech jsou dobré podmínky pro plavání, surfování, windsurfing, potápění i šnorchlování. V provozu je řada školicích středisek, půjčoven vybavení a také nabídka zábavních aktivit jako jízda na banánech či vodních lyžích.

Vodní parky

Na každém z ostrovů funguje alespoň jeden velký akvapark. K nejoblíbenějším se řadí Aqualand nedaleko Campo Internacional v Maspalomas na Gran Canarii.

Nakupování a utrácení

V kanárských obchodech seženete potraviny i spousty suvenýrů. Nejlepší výběr je samozřejmě ve velkých nákupních galeriích. Otevírací doba je od pátku do pondělí od 9 do 19 hodin, v sobotu pouze do 13 hodin. Nezapomeňte na siestu mezi 13 a 16 hodinou.

Trhy na Kanárech

Oblíbené trhy zvané mercadillo se pořádají ve větších městech každou neděli. Největší z nich je trh na náměstí v tenerifském Santa Cruz.

Suvenýry

Bižuterie

Kanarske-ostrovy-Vydejte-se-za-nakupy-do-ulic-kanarskych-mest.jpg

Přívěsky, brože a přezky k páskům jsou často zdobené vzory guančských Pitanderas.

Keramika

Typické jsou nádoby z Atalaye vyrobené bez hrnčířského kruhu. Tvarem i materiálem působí velice archaicky.

Nápoje

Rum s medem zvaný ron miel, banánový nebo mandlový likér.

Nože

Nože kanárských vesničanů cuchillos canarios z Guía mají velmi širokou střenku a vřetenovitou, bohatě vykládanou rukojeť.

Pletené zboží

Tašky a klobouky vyrobené z palmových listů, košíky nebo ptačí klece z rákosu.

Potraviny

Vynikající suvenýr je kozí sýr queso de flor, pikantní omáčky mojo nebo sladký Bienmesabe z Tejedy.

Timple

Hudební nástroj podobný malé kytaře, nechybí na žádné kanárské slavnosti.

Výšivky

Velmi známé jsou kanárské ažurové výšivky, jimiž jsou zdobeny ubrusy, dečky, blůzy a ložní prádlo.

Restaurace

Restaurace, kavárny, cukrárny a bary najdete na každém z Kanárských ostrovů. Musíte ochutnat vynikající místní kuchyni. Spropitné zanechte ve výši 5 až 10 procent z celkového účtu. V případě spokojenosti obdarujte též pokojské, recepční, řidiče autobusů nebo průvodce.

Zábava a noční život

Zábavu si na Kanárských ostrovech můžete užívat doslova po celý rok i v zapadlých vískách. Na programu je nekončící proud poutí, výstav a festivalů. Turistická centra žijí do časných ranních hodin v místních barech, hospodách, klubech a na diskotékách.

Podívejte se, kdy se na Kanárských ostrovech slaví státní a církevní svátky.