Fauna a flóra Kanárských ostrovů

O jedinečnosti přírody Kanárských ostrovů svědčí fakt, že tady najdete 4 ze 13 španělských národních parků. Jedná se o parky Timanfaya na Lanzarote, Teide na Tenerife, Caldera de Taburiente na La Palma a Garajonay na La Gomera.

Kromě typické středomořské vegetace jako citrusy, fíky, olivy, ibišky či eukalypty rostou na ostrovech i subtropické rostliny. Daří se tady cukrové třtině, kávovníku, mangu, avokádu nebo agáve. Typické jsou různé endemické rostliny, sto druhů nespatříte nikde jinde na světě. Pro botaniky je skutečný ráj zejména Tenerife, řadu vzácných květin můžete vidět i v místních botanických zahradách.

Ptáci, zvěř a ryby na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou domovem různých druhů ptáků, plazů a plazů. Spatřit lze kupříkladu datla velkého, červenku, pěnkavu a samozřejmě kanárky. Z obratlovců uvidíte nejčastěji ještěrky. V národních parcích žijí uměle vysazení mufloni, na loukách se pasou koně, krávy, kozy a další hospodářská zvířata. Pod mořskou hladinou lze pozorovat želvy karety, rejnoky, tuňáky, delfíny i jiné ryby.

Kanarske-ostrovy-Kosatky-muzete-na-Kanarskych-ostrovech-videt-v-zabavnim-parku-Loro.jpg