Rozmanité pláže Kanárských ostrovů

Kanárské ostrovy vzhledem ke svému sopečnému původu nabízejí písečné pláže s tmavým, ale i se světlým pískem. Většinou se jedná o rozlehlé plochy, na mnoha místech stíněné palmami, nebo naopak ohraničené skalisky a balvany.

Ať už si pro dovolenou vyberete kterýkoliv z Kanárských ostrovů, všude na vás čekají výborné podmínky pro opalování a koupání. Upravenými plážemi s perfektním servisem jsou proslaveny zvláště Fuerteventura, Gran Canaria a Tenerife.

Gran Canaria

Zde vyniká zejména oblast Maspalomas s dunami evokujícími africkou poušť. Na severu ostrova se k nejslavnějším řadí tři kilometry dlouhá písečná pláž Playa de las Canteras.

Tenerife

Za nejhezčí je na Tenerife považována umělá pláž Las Teresitas se žlutým saharským pískem blízko Santa Cruz. Ostatní jsou sopečného původu, proto je na nich písek šedožlutý, to je případ známé Playa de las Américas, tmavý nebo černý.

kanary-plaze-Plaz-Las-Teresitas-na-ostrove-Tenerife.jpg

Fuerteventura

Nejkrásnější pláže Kanárských ostrovů jsou prý na Fuerteventuře. Že se nejedná jen o nějaký pocit, potvrzuje rozlehlá písečná pláž Cofete na jihozápadě či klidná, 15 kilometrů dlouhá Playa de Sotavento.

La Palma

Na východě ostrova u města Santa Cruz se ukrývá pláž Los Cancajos, na západě najdete hezké pláže jako Tazacorte či Charco Verde.

Lanzarote

Na jihu Lanzarote se nachází romantické pláže Playa de las Damas a Playa de Papagayos. Playa Flamingo je umělá zátoka skoro bez příboje.