Zábava a aktivity v Andalusii - Costa del Sol

Zábava v Andalusii? Býčí zápasy, tapas, flamenco nebo kytara, vše, co je typické pro Španělsko, pochází právě z této jeho nejjižnější oblasti. Andalusie je také rodným krajem nejznámějších španělských staveb, pokladů islámské architektury. A neznalého návštěvníka by mohla překvapit pestrá, avšak trochu hlasitá siesta.

Sporty na Costa del Sol

Windsurfing

Spanelsko-01-Andalusie-Golfu-si-v-Andalusii-muzete-uzit-vic-nez-dost.jpg

Windsurfing je v poslední době velmi oblíbeným sportem. Ve většině středisek si můžete najmout instruktora a vypůjčit vybavení.

Čluny

Většina turistických pláží má k dispozici nejrůznější čluny k pronájmu. Velmi oblíbené jsou lehké katamarány nebo plachetnice.

Golf

Španělsko je proslavené golfem. V Andalusii si můžete zahrát na mistrovských hřištích vhodných pro začátečníky i zkušené hráče. Více informací se dozvíte od vašeho průvodce.

Tenis

Tenis se v Andalusii těší nesmírné popularitě. Mnoho hotelů, apartmánů a vilových komplexů má vlastní tenisové kurty a často i profesionálního instruktora.

Wellness a spa

Španělské wellness se v posledních letech stává vyhledávanou oblastí k odpočinku. Andalusie nabízí mnoho lázní, relaxačních center i soukromých klinik.

Výlety do přírody

Kromě plážových a vodních sportů můžete na Costa del Sol okusit i některé z nevšedních zážitků a adrenalinových dobrodružství. Na výlet za krásami zdejší přírody potřebujete především pevnou obuv:

 • Caminito del Rey (slavná stezka nad hlubokou propastí),
 • národní park Sierra de las Nieves,
 • Sierra Nevada (nejvyšší pohoří pevninského Španělska).

Adrenalinové aktivity

Pokud si budete chtít zkusit jízdu na koních, kanoistiku, bungee jumping, závěsné létání nebo let balónem, budete se muset obrátit na specializovaná centra. Možností je nepřeberně a záleží jen na vás, jak si budete chtít svou dovolenou v Andalusii zpestřit. Obraťte se na svého delegáta, který vám poradí, jak a kde si můžete sportovní zážitky zajistit.

Zábava v Andalusii

Akvaparky

Vodní světy plné tobogánů, skluzavek, bazénů, wellness služeb a dalších atrakcí baví i dospělé. Na Costa del Sol najdete akvaparků hned několik. K nejpopulárnějším patří vodní parky v Torremolinos (Aqualand), Fuengirole (Aquamijas) či Vélez-Malaze (Aquavelis), kde jsou i 100 metrů vysoké tobogány, minipark, superslalom nebo nejvyšší kamikadze skluzavka v Evropě, která nabízí 22metrový volný pád.

Zábavní parky

K dalším atrakcím, které stojí za to navštívit, se řadí tzv. multi-adventure parky jako Tivoli World v Torremolinos. Nechybí v nich adrenalinové zip-line, offroadové jízdy, přechody přes lanové mosty, jízdy na koni v horách a samozřejmě velké horské dráhy a mnoho dalšího.

Zoologické parky

A nechybí ani zoologické zahrady. K nejkrásnějším patří Bioparc Fuengirola a Selwo Aventura nebo akvária Selwo Marina a Sea Life Benalmádena, kde se můžete setkat s širokou škálou druhů z podmořského světa.

Nakupování na dovolené na Costa del Sol

Trhy

Na trhy (mercados) můžete narazit ve městech a vesnicích po celé Andalusii. Tvoří nedílnou součást lokálního života. Některé trhy na Costa del Sol:

Pondělí

 • Marbella – Recinto Ferial (Výstaviště) na východní straně města

Úterý

Středa

 • Estepona – Ave Juan Carlos II.
 • Istan
 • Alhaurin de la Torre – staré město

Čtvrtek

 • San Pedro – u sportovního centra
 • Torremolinos – El Calvario blízko radnice
 • Alhaurin El Grande – u Guardia Civil v centru města

Pátek

Sobota

 • Coin – Organic Market, Plaza Villa de Coin, každou třetí sobotu v měsíci (ráno)
 • Coin – Weekly Market v místním areálu Feria

Nakupování v obchodech

Velké supermarkety mívají otevřeno v pracovních dnech a v sobotu od 10 do 22 hodin bez polední přestávky. Ceny jsou více méně srovnatelné s cenami v ostatních evropských velkoměstech.

Nakupování suvenýrů

Pěknou vzpomínkou na dovolenou v Andalusii může být:

Keramika

Spanelsko-01-Andalusie-K-nejlepsim-suvenyrum-z-Andalusie-urcite-patri-i-nadherne-vzpominky.jpg

Keramika (sošky, nádobí a ozdoby) patří k ručně vyráběným suvenýrům. Oblibu si získala díky hravým vzorům, rostlinným motivům a výrazným barvám – modré, žluté a zelené.

Azulejos

Azulejos jsou kachle inspirované maurskými motivy.

Potraviny

 • Panenský olivový olej (extra virgin, nejlépe s etiketou denominación de origen)
 • Olivy, šunka
 • Sherry z Jerezu, El Puerta de Santa María nebo Sanlúcaru de Barrameda
 • Brandy, sangria, víno a likéry

Dekorativní předměty

 • Kožené výrobky – kabelky, peněženky nebo oděvy
 • Proutěné výrobky
 • Šperky, obzvláště stříbrné
 • Výšivky a krajky

Restaurace

Pokud chcete ochutnat krajové speciality, hledejte restauraci, která má v názvu slovo tipica. Španělská stravovací zařízení nabízejí denní menu za příjemné ceny. Skládá se ze tří chodů a podává se včetně domácího vína. V restauracích je běžné nechat spropitné 5 až 10 procent z celkové útraty. Drobný finanční obnos se dává také pokojským, průvodcům, číšníkům nebo řidičům autobusů.

Zábava a noční život

Noční život se v Andalusii protahuje do mnohem pozdějších hodin než v jiných zemích a na Costa del Sol to žije snad jako nikde jinde v celém Španělsku. Španělé rádi chodí po večeři do barů s živou hudbou, na diskotéky nebo do nočních klubů. Velké množství zábavních klubů a diskoték se nachází v turistických centrech.

V každém letovisku najdete kavárny, cukrárny, restaurace, bary s živou hudbou, herny i moderní diskotéky. Hotely často během dne pořádají různé sportovní programy a soutěže a večer program v areálu hotelu.

Nevynechejte ani dvě typické jihošpanělské zábavy: flamenco a býčí zápasy.