×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Aktivity v Andalusii - Costa del Sol

Zábava v Andalusii? Býčí zápasy, tapas, flamenco nebo kytara, vše, co je typické pro Španělsko, pochází právě z této nejjižnější oblasti. Andalusie je také rodným krajem nejznámějších španělských staveb, pokladů islámské architektury. A neznalého návštěvníka by mohla překvapit pestrá, avšak trochu hlasitá siesta.

Sporty

Windsurfing

Spanelsko-01-Andalusie-Golfu-si-v-Andalusii-muzete-uzit-vic-nez-dost.jpg

Windsurfing je v poslední době velmi oblíbeným sportem. Ve většině středisek si můžete najmout instruktora a vypůjčit vybavení.

Čluny

Většina turistických pláží má k dispozici nejrůznější čluny k pronájmu. Velmi oblíbené jsou lehké katamarány nebo plachetnice.

Golf

Španělsko je proslavené golfem. V Andalusii si můžete zahrát na mistrovských hřištích vhodných pro začátečníky i zkušené hráče. Více informací se dozvíte od vašeho průvodce.

Tenis

Dalším oblíbeným sportem v Andalusii je tenis. Mnoho hotelů, apartmánů a vilových komplexů má vlastní tenisové kurty a často i profesionálního instruktora.

Wellness a spa

Španělské wellness se v posledních letech stává vyhledávanou oblastí k odpočinku. Andalusie nabízí mnoho lázní, relaxačních center i soukromých klinik.

Nakupování na trzích

Na trhy (mercados) můžete narazit ve městech a vesnicích po celé Andalusii. Jsou nedílnou součástí lokálního života.

Některé trhy na Costa del Sol

Spanelsko-01-Andalusie-Wellness-a-Costa-del-Sol-k-sobe-dobre-pasuji.jpg

Pondělí

 • Marbella – Recinto Ferial (Výstaviště) na východní straně města

Úterý

 • Fuengirola – Recinto Ferial

Středa

 • Estepona – Ave Juan Carlos II.
 • Istan
 • Alhaurin de la Torre – staré město

Čtvrtek

 • San Pedro – u sportovního centra
 • Torremolinos – El Calvario blízko radnice
 • Alhaurin El Grande – u Guardia Civil v centru města

Pátek

 • Benalmadena – u Tivoli World a Plaza San Pedro

Sobota

 • Coin – Organic Market, Plaza Villa de Coin, každou třetí sobotu v měsíci (ráno)
 • Coin – Weekly Market v místním areálu Feria

Nakupování v obchodech

Otevírací doba obchodů

Velké supermarkety mívají otevřeno v pracovních dnech a v sobotu od 10 do 22 hodin bez polední přestávky. Ceny jsou více méně srovnatelné s cenami v ostatních evropských velkoměstech.

Nakupování suvenýrů

Keramika

Spanelsko-01-Andalusie-K-nejlepsim-suvenyrum-z-Andalusie-urcite-patri-i-nadherne-vzpominky.jpg

Keramika patří k ručně vyráběným suvenýrům. Je oblíbená díky hravým vzorům, rostlinným motivům a výrazným barvám – modré, žluté a zelené.

Azulejos

Kachle inspirované maurskými motivy.

Olivový olej

Vybírejte si extra virgin, nejlépe s etiketou denominación de origen.

Sherry

Nejlepší je sherry z Jerezu, El Puerta de Santa María nebo Sanlúcaru de Barrameda.

Restaurace

Pokud chcete ochutnat krajové speciality, hledejte restauraci, která má v názvu slovo tipica. Španělská stravovací zařízení nabízejí denní menu za příjemné ceny. Skládá se ze tří chodů a podává se včetně domácího vína. V restauracích je běžné nechat spropitné 5 až 10 procent z celkové útraty. Drobný finanční obnos se dává také pokojským, průvodcům, číšníkům nebo řidičům autobusů.

Zábava a noční život

Noční život se v Andalusii protahuje do mnohem pozdějších hodin než v jiných zemích. Španělé rádi chodí po večeři do barů s živou hudbou, na diskotéky nebo do nočních klubů. Velké množství zábavních klubů a diskoték se nachází v turistických centrech.

V každém letovisku najdete kavárny, cukrárny, restaurace, bary s živou hudbou, herny i moderní diskotéky.

Hotely často během dne pořádají různé sportovní programy a soutěže a večer program v areálu hotelu.

Přehled španělských státních a církevních svátků najdete zde.

Poznejte nespoutanou krásu jménem flamenco

Nevynechejte dvě typické jihošpanělské zábavy: flamenco a býčí zápasy. Domovem flamenca je andaluský trojúhelník tvořený městy Cádiz, Granada a Sevilla. I když se flamenco začalo zásluhou cikánských kmenů vyvíjet od 14. století, první písemná zmínka o něm pochází až z druhé poloviny 18. století. Svou zlatou éru prožívalo ovšem ještě o století později, kdy se z původně uzavřené cikánské společnosti dostalo na veřejnost. Tehdy také poprvé doprovázela zpěv i kytara.

Flamenco není pouze zpěv, ale souhra hry na kytaru, zpěvu a tance. Podstatou je neustálá improvizace. Je zároveň výrazem určitého životního postoje. Vyjadřuje snahu po plném, spontánním a nevázaném životě. Je v něm ukryto mnoho emotivních kontrastů jako bolest, smutek, spontánnost i radost.

Korida espaňol a její pravidla

Býčí zápasy jsou národním sportem a symbolem Španělska. Zpočátku patřily k aristokratické zábavě, kdy se proti býkovi bojovalo na koni. V 18. století se z koridy stal lidový sport a před býkem už stál samotný člověk. Stát se známým a úspěšným torerem je ve Španělsku snem mnoha chlapců. Velké peníze ale nejsou tím hlavním motivem, proč vstoupit do arény plné nebezpečí. Je to i popularita a sláva, které jsou spojeny se společenským uznáním.

Jedním ze zakladatelů moderní koridy byl torero Pedro Romero z města Ronda, kde se ostatně nachází nejstarší býčí aréna z roku 1785. Romero zavedl pevná pravidla: dělení zápasu na tři části, jednotlivé prvky i způsob zabíjení. Závazně platí, že se korida koná o víkendech asi od 19.00 hodin. Na programu je šest býků a proti nim v zápasech nastupují tři cuadrillas (týmy) torerů. Jedničkou týmu je matador. Ten dokáže svým uměním přivést davy do vytržení či zuřivosti, přesně podle toho, co jim předvede.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím