Aktivity v Andalusii - Costa del Sol

Zábava v Andalusii? Býčí zápasy, tapas, flamenco nebo kytara, vše, co je typické pro Španělsko, pochází právě z této nejjižnější oblasti. Andalusie je také rodným krajem nejznámějších španělských staveb, pokladů islámské architektury. A neznalého návštěvníka by mohla překvapit pestrá, avšak trochu hlasitá siesta.

Sporty

Windsurfing

Spanelsko-01-Andalusie-Golfu-si-v-Andalusii-muzete-uzit-vic-nez-dost.jpg

Windsurfing je v poslední době velmi oblíbeným sportem. Ve většině středisek si můžete najmout instruktora a vypůjčit vybavení.

Čluny

Většina turistických pláží má k dispozici nejrůznější čluny k pronájmu. Velmi oblíbené jsou lehké katamarány nebo plachetnice.

Golf

Španělsko je proslavené golfem. V Andalusii si můžete zahrát na mistrovských hřištích vhodných pro začátečníky i zkušené hráče. Více informací se dozvíte od vašeho průvodce.

Tenis

Dalším oblíbeným sportem v Andalusii je tenis. Mnoho hotelů, apartmánů a vilových komplexů má vlastní tenisové kurty a často i profesionálního instruktora.

Wellness a spa

Španělské wellness se v posledních letech stává vyhledávanou oblastí k odpočinku. Andalusie nabízí mnoho lázní, relaxačních center i soukromých klinik.

Nakupování na trzích

Na trhy (mercados) můžete narazit ve městech a vesnicích po celé Andalusii. Jsou nedílnou součástí lokálního života.

Některé trhy na Costa del Sol

Spanelsko-01-Andalusie-Wellness-a-Costa-del-Sol-k-sobe-dobre-pasuji.jpg

Pondělí

 • Marbella – Recinto Ferial (Výstaviště) na východní straně města

Úterý

 • Fuengirola – Recinto Ferial

Středa

 • Estepona – Ave Juan Carlos II.
 • Istan
 • Alhaurin de la Torre – staré město

Čtvrtek

 • San Pedro – u sportovního centra
 • Torremolinos – El Calvario blízko radnice
 • Alhaurin El Grande – u Guardia Civil v centru města

Pátek

 • Benalmadena – u Tivoli World a Plaza San Pedro

Sobota

 • Coin – Organic Market, Plaza Villa de Coin, každou třetí sobotu v měsíci (ráno)
 • Coin – Weekly Market v místním areálu Feria

Nakupování v obchodech

Otevírací doba obchodů

Velké supermarkety mívají otevřeno v pracovních dnech a v sobotu od 10 do 22 hodin bez polední přestávky. Ceny jsou více méně srovnatelné s cenami v ostatních evropských velkoměstech.

Nakupování suvenýrů

Keramika

Spanelsko-01-Andalusie-K-nejlepsim-suvenyrum-z-Andalusie-urcite-patri-i-nadherne-vzpominky.jpg

Keramika patří k ručně vyráběným suvenýrům. Je oblíbená díky hravým vzorům, rostlinným motivům a výrazným barvám – modré, žluté a zelené.

Azulejos

Kachle inspirované maurskými motivy.

Olivový olej

Vybírejte si extra virgin, nejlépe s etiketou denominación de origen.

Sherry

Nejlepší je sherry z Jerezu, El Puerta de Santa María nebo Sanlúcaru de Barrameda.

Restaurace

Pokud chcete ochutnat krajové speciality, hledejte restauraci, která má v názvu slovo tipica. Španělská stravovací zařízení nabízejí denní menu za příjemné ceny. Skládá se ze tří chodů a podává se včetně domácího vína. V restauracích je běžné nechat spropitné 5 až 10 procent z celkové útraty. Drobný finanční obnos se dává také pokojským, průvodcům, číšníkům nebo řidičům autobusů.

Zábava a noční život

Noční život se v Andalusii protahuje do mnohem pozdějších hodin než v jiných zemích. Španělé rádi chodí po večeři do barů s živou hudbou, na diskotéky nebo do nočních klubů. Velké množství zábavních klubů a diskoték se nachází v turistických centrech.

V každém letovisku najdete kavárny, cukrárny, restaurace, bary s živou hudbou, herny i moderní diskotéky.

Hotely často během dne pořádají různé sportovní programy a soutěže a večer program v areálu hotelu.

Přehled španělských státních a církevních svátků najdete zde.

Poznejte nespoutanou krásu jménem flamenco

Nevynechejte dvě typické jihošpanělské zábavy: flamenco a býčí zápasy. Domovem flamenca je andaluský trojúhelník tvořený městy Cádiz, Granada a Sevilla. I když se flamenco začalo zásluhou cikánských kmenů vyvíjet od 14. století, první písemná zmínka o něm pochází až z druhé poloviny 18. století. Svou zlatou éru prožívalo ovšem ještě o století později, kdy se z původně uzavřené cikánské společnosti dostalo na veřejnost. Tehdy také poprvé doprovázela zpěv i kytara.

Flamenco není pouze zpěv, ale souhra hry na kytaru, zpěvu a tance. Podstatou je neustálá improvizace. Je zároveň výrazem určitého životního postoje. Vyjadřuje snahu po plném, spontánním a nevázaném životě. Je v něm ukryto mnoho emotivních kontrastů jako bolest, smutek, spontánnost i radost.

Korida espaňol a její pravidla

Býčí zápasy jsou národním sportem a symbolem Španělska. Zpočátku patřily k aristokratické zábavě, kdy se proti býkovi bojovalo na koni. V 18. století se z koridy stal lidový sport a před býkem už stál samotný člověk. Stát se známým a úspěšným torerem je ve Španělsku snem mnoha chlapců. Velké peníze ale nejsou tím hlavním motivem, proč vstoupit do arény plné nebezpečí. Je to i popularita a sláva, které jsou spojeny se společenským uznáním.

Jedním ze zakladatelů moderní koridy byl torero Pedro Romero z města Ronda, kde se ostatně nachází nejstarší býčí aréna z roku 1785. Romero zavedl pevná pravidla: dělení zápasu na tři části, jednotlivé prvky i způsob zabíjení. Závazně platí, že se korida koná o víkendech asi od 19.00 hodin. Na programu je šest býků a proti nim v zápasech nastupují tři cuadrillas (týmy) torerů. Jedničkou týmu je matador. Ten dokáže svým uměním přivést davy do vytržení či zuřivosti, přesně podle toho, co jim předvede.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím