Marbella

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Marbella, dovolená nádherná, jak jen léto umí být

Veliké, význačné a hojně navštěvované rekreační centrum Marbella se rozpíná na středomořském pobřeží asi 50 kilometrů západně od druhého největšího andaluského města Málagy, s nímž je propojeno dálnicí. Je jedním z mnoha letovisek v oblasti Costa del Sol, ovšem patří mezi nimi k těm nejvyhlášenějším. Přispívá k tom jistě i nádherné panorama pohoří Sierra Blanca, Sierra Palmitera a Serranía de Ronda, které se postupně vypínají až do výšky téměř 2 tisíce metrů. Kousek od něj ústí do Středozemního moře řeka Rio Verde.

Užijte si v Marbelle pláže eňo ňuňo!

Marbella se řadí mezi nejkomfortnější evropská letoviska. Město je plné kontrastů: historické centrum připomíná bílé vesničky v horách. V jeho okolí se nacházejí nejvyhlášenější hotely, restaurace, bary a obchody v celém Španělsku, v nichž se schází mezinárodní prominentní klientela. Vyžadujete-li od své dovolené služby na nejvyšší úrovni, rušné ulice plné luxusních butiků a nekonečné množství zábavy v kteroukoliv denní i noční hodinu, jste v Marbelle správně.

V Marbelle se nachází Playa Don Carlos, údajně nejlepší pláž na pobřeží Costa del Sol. Ani další pláže jako Playa del Cable, Playa de la Bajadilla, Playa de Venus, Playa de la Fontanilla či Playa de los Monteros však svou kvalitou nezůstávají příliš pozadu. Charakterizuje je typický jemný, světlý písek, vysoká čistota, každodenní upravenost, dozor plavčíka a všechny myslitelné služby včetně občerstvení a půjčoven sportovního náčiní. Stačí si jen vybrat!

Další rekreační střediska poblíž Marbelly

Maňana! Na to v Marbelle čas není

Marbella.jpg

Pásmo pláží odděluje od města nádherná palmová promenáda, za níž začíná spleť ulic obsypaných restauracemi, obchody a další infrastrukturou. Nedaleko leží Puerto Baunus, přístaviště nejluxusnějších jachet, brázdících vody Středozemního moře. Více než 20 golfových hřišť (!), často dějiště nejvýznamnějších světových turnajů, přímo předurčuje Marbellu jako ideální místo pro milovníky tohoto sportu.

Marbella však nabízí také koridu na náměstí Plaza de Toros, obří nákupní galerii La Caňada, kostel Santo Cristo de Calvario, muzeum bonsají, četné parky plné fontán a další zajímavosti. Kam se mrknout během pobytu v Marbelle? Vyzkoušejte například:

  • akvapark Parque Acuático Mijas,
  • botanickou a zoologickou zahradu v Málaze,
  • aqualand a krokodýlí zoo v Torremolinos,
  • túry na vrcholy La Concha a Cruz de Juanar v pohoří Sierra Blanca.

Zobrazit podrobné informace