Mijas

Lokalita: Španělsko Andalusie - Costa del Sol Mijas
Typ: Město

Náš názor

Mijas, směs tradice a rušné přítomnosti

Španělské městečko Mijas, prodchnuté kouzelnou atmosférou, najdete na jihu Andalusie. Dělí se na čtyři samostatné jednotky: historické Mijas Pueblo s typicky bělostnou architekturou, obchodní a rezidenční čtvrť Mijas Costa, samostatný přímořský resort La Cala de Mijas a městské Las Lagunas de Mijas. Za návštěvu stojí především první a poslední z nich.

Mijas se nachází u vyhlášeného letoviska Fuengirola, pod svahy nevelkého a nevysokého (Pico Mijas měří 1 150 metrů) pohoří Sierra de Mijas. Díky dálnici A7 se sem rychle dostanete z dalších rekreačních středisek jako TorremolinosBenalmádena, Marbella či Estepona.

Mijas a jeho lákadla

První osadu na místě Mijas založil starověký kmen Tartessů. Po nadvládě Féničanů, Římanů a Vizigótů se zde na několik století usadili Maurové. Dnes se jedná o příjemnou oblast na dohled Středozemního moře, posetou četnými olivovými háji.

Navštivte především Mijas Pueblo, protkané úzkými, křivolakými uličkami s mnoha obchůdky a restauracemi. Historické jádro vykazuje typické arabské rysy a dodnes se dochovala část maurského opevnění v blízkosti farního kostela, postaveného na základech původní mešity. V menším akvaparku Parque Acuático Mijas prožijí pěkné odpoledne hlavně vaše děti a k oblíbeným turistickým zábavám patří též výlet na oslu.

  • Neváhejte tedy a navštivte Mijas v Andalusii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím