Co dělat na Costa Blanca? Aktivity, výlety, zábava, nákupy

Costa Blanca a nuda? Na takové spojení zapomeňte. Vysoká koncentrace turistů tady vytváří ideální podmínky pro čilý společenský život, zábavní parky zde rostou jako houby po dešti a okolí navíc láká spoustou zajímavých míst. Podívejte se, co dělat a jak se bavit na dovolené na Costa Blanca.

Horský masív Serra Bernia poblíž Costa Blanca

Sport a další aktivity na Costa Blanca

K oblíbeným vodním sportům na Costa Blanca patří především surfování, šnorchlování a potápění. Zajímavé lokality k průzkumu mořského dna, půjčovny vybavení a potápěčské školy najdete v každém významném letovisku. Na své si přijdou milovníci adrenalinových sportů, jízdy na mořském kajaku (do jeskyní u města Jávea), ale i zájemci o klidný den prožitý s golfem. Nejvýznamnější golfová hřiště fungují v Benidormu (Meliá Villaitana), Altee (Don Cayo), Alicante (Club de Golf Alicante), Guardamaru (La Marquesa Golf en Rojales) či Dénii (La Sella).

Turistika a výlety z Costa Blanca

Divoká pohoří, laguny a přírodní rezervace vytvářejí z Costa Blanca krajinu ideální pro méně náročné výlety i vysokohorskou turistiku. Na celodenní výpravy vám doporučujeme:

Historické památky Costa Blanca

Dlouhá historie zanechala v regionu množství pamětihodností a starobylých míst. Za návštěvu stojí malebné horské vísky Sella, Planes a především Guadalest s barokním kostelem Mare de Déu de l'Assumpció a několika usedlostmi, nad nimiž se tyčí zbytky středověkého hradu.

Historické městečko Guadalest nedaleko Costa Blanca

hlavním městě provincie Alicante stejného jména nesmíte opomenout hrad Castillo de Santa Bárbara, gotickou baziliku Santa María ani barokní katedrálu San Nicolás. Magnety města Elche jsou největší palmový háj v Evropě Palmeral de Elche (Hort del Clot dels Tres), hrad Altamira a výhled z věže Calahorra. Nádherná Valencie se pyšní gotickou budovou tzv. Hedvábné burzy (La Lonja de la Seda de Valencia – UNESCO) a řadou dalších skvostů.

Atrakce – zoo, lunaparky, vodní světy a další zábava na Costa Blanca

Co dělat na Costa Blanca během dovolené? Atrakcí a zajímavých míst se tady nachází tolik, že je během jednoho pobytu nestačíte navštívit. Vybíráme proto pro vás alespoň ty nejpopulárnější:
Název Zaměření Blízké město Zajímavost
Aitana Safar Zoopark Penáguila Skupinové prohlídky s krmením zvěře (sloni, lvi, hroši)
Aqualandia Akvapark Benidorm Verti-Go, nejvyšší vodní skluzavka v Evropě
Aquopolis Akvapark Torrevieja Obří klouzačka Kamikaze a tobogán Speed
DinoPark Zábavní park Altea První DinoPark mimo Českou republiku
Mundomar Zoopark Benidorm Delfinárium a také vystoupení lachtanů a papoušků
Rio Safari Elche Zoopark Elche/Santa Pola Safari ve voze taženém terénním autem
Terra Mítica Lunapark Benidorm Atrakce stylizované do objevů starověkého světa
Terra Natura Zoopark Benidorm Zahrnuje i vodní park Aqua Natura

Nakupování a suvenýry na Costa Blanca

Ve větších městech a důležitých letoviscích fungují moderní obchodní galerie, vybudované na okraji zástavby v posledních letech. V Benidormu najdete Centro Comercial La Marina Finestrat a Centre Comercial de l'Estació, v Alicante se chodí do Centro Comercial Gran Vía a Parque Comercial Vistahermosa, v Torrevieja mají Centro Comercial Habaneras.

Suvenýry z Costa Blanca

Alternativu obřím nákupním centrům představují tržiště, kde seženete spoustu zajímavého, levného a neokoukaného zboží včetně suvenýrů (víno, sangria, olivový olej, pamlsky, keramika, obrázky atd.). Například v Benidormu nesmíte opomenout všeobecný městský trh pod širým nebem (vždy ve středu a sobotu dopoledne), ani krytou tržnici Mercado Mercaloix Benidorm.

Noční život

Turistická střediska žijí bohatým společenským, kulturním a nočním životem. V Benidormu jsou vyhlášenou oblastí plnou restaurací, barů, klubů a zábavních podniků uličky mezi pobřežím a ulicí Passeig de la Carratera. Torrevieja je o poznání klidnější, gastronomická zařízení a obchůdky se soustřeďují především kolem náměstí Plaza de La Constitución.

Letovisko Benidorm zářící do letní noci

V Benidormu měla do roku 2006 velkou tradici hudební soutěž Song Festival, na kterou se nyní snaží navázat Benidorm Fest. Zájemci o zhlédnutí býčích zápasů můžou navštívit arény na koridu (Plaza de Toros) v Benidormu, Alicante a dalších městech. Náležitě se také oslavují španělské státní svátky.