Aktivity a zábava v Almeríi

Horký španělský jih se umí výtečně bavit. A jelikož jste v Andalusii, k pravidelným událostem tady patří korida a taneční večery flamenca za sladkých zvuků kytary. Užijte si také nakupování, vodní sporty a turistiku spojenou s poznáváním četných památek.

Spanelsko-12-Almeria-Hotelove-komplexy,-bazeny-a-golfove-resorty-tvori-nedilnou-soucast-zabavnich-moznosti-Almerii.jpg

Sporty na dovolené v Almeríi

Golf

Hřiště pro tento stále oblíbenější sport jsou na mistrovské úrovni. Vzhledem ke klimatickým podmínkám jsou tu pro golf ty nejlepší podmínky.

Lyžování a snowboarding

Návštěvníky Almeríe jistě překvapí, že se zde dá opalovat u moře a zároveň lyžovat ve 100 kilometrů vzdálené Sierra Nevadě.

Vodní sporty

Velmi oblíbené jsou v Almeríi i vodní sporty, především windsurfing, šnorchlování a potápění.

Extrémní sporty

Almería nabízí podmínky pro mnoho extrémních sportů. Stačí si jen vybrat, zda dáváte přednost moři, nebo pevné zemi.

Jízda na koni 

Sport, který se těší stále větší oblibě. V Andalusii naleznete mnoho hřebčínů a jízdáren.

Nakupování v Almeríi

Nakupování v obchodech 

V celé Andalusii pořídíte dlouhou řadu velmi pěkných suvenýrů – řemeslných výrobků z tepaného železa, dřeva, proutí, dále vyšívané šály, keramiku nebo kožené zboží, sklo i doplňky. V Andalusii často narazíte na obchody s domácím cukrovím. V oblasti naleznete i moderní obchodní centra se zbožím andaluských či mezinárodních značek.

Nakupování na trzích

Opravdovým zážitkem je nakupování na místních trzích. Seženete zde čerstvé ovoce a zeleninu, mnoho suvenýrů, starožitnosti, oblečení nebo boty za výhodné ceny.

Spropitné

Spropitné se obecně nechává ve výši 10 % z útraty a velmi se zohledňuje, zdali jste byli s poskytnutými službami spokojeni.

Zábava a noční život

Nejrušněji je v Almeríi během letní sezony, ale i mimo ni tu naleznete mnoho barů, nočních podniků, klubů a výtečných restaurací. Nejčilejší noční život s velkým množstvím diskoték a nočních klubů proudí v hlavním městě provincie Almeríi.

Podívejte se, kdy jsou ve Španělsku státní a církevní svátky.