Doprava po Costa Dorada. Kde vypůjčit auto?

Po Costa Dorada se přepravíte rychle busem, vlakem i osobním vozem

Železniční trať na pobřeží Costa Dorada

Odpovědi na základní dotazy o dopravě po Costa Dorada

Jaké letiště funguje na Costa Dorada?
Jezdí po Costa Dorada vlaky?
Kde si na Costa Dorada pronajmout auto?

Díky výbornému pokrytí silniční a železniční sítí, autopůjčovnám i taxislužbám v rekreačních střediscích se v celém regionu Costa Dorada (Costa Daurada) dostanete rychle a pohodlně kamkoliv budete potřebovat. Na blízké Baleárské ostrovy vyplouvají trajekty z přístavu v Barceloně.

Dovolená letecky na Costa Dorada

Mezinárodní letiště Reus (španělsky Aeropuerto Internacional de Reus, kód IATA: REU, kód ICAO: LERS) obsluhuje provincii Tarragona včetně pobřeží Costa Dorada a Costa de Ponent. Leží mezi městy Reus a Tarragona u rychlostní silnice C-14. Vzniklo jako sportovní v roce 1935, později ho využívala armáda, od konce 20. století slouží veřejnosti. V současné době odbavuje kolem 1 miliónu cestujících ročně a ve Španělsku se řadí ke vzdušným přístavům střední kategorie.

Železniční doprava

Pobřeží Costa Dorada lemuje železniční trať z Barcelony do Valencie se zastávkami v naprosté většině letovisek. K zábavnímu parku PortAventuraSalou vede speciální větev z Tarragony. Nedaleko tohoto města se nachází i stanice vysokorychlostní tratě AVE ze Zaragozy do Barcelony.

Silniční doprava na Costa Dorada

Základ silniční sítě na Costa Dorada tvoří zpoplatněná (mýtnice) dálnice AP-7 podél všech rekreačních středisek na pobřeží. Neplacenou verzi představuje souběžně vedoucí, avšak pomalejší hlavní silnice A-7. Obě vedou v délce více než 1 000 kilometrů od francouzských hranic přes Barcelonu, Valencii či Málagu až k Gibraltaru.

Silnice kolem vítězného oblouku Arc de Bera, Costa Dorada

Pronájem osobního vozu na Costa Dorada

Chcete-li poznat zajímavá místa Costa Dorada nebo se vydat hlouběji do vnitrozemí, vypůjčte si automobil. Základní podmínky jsou:

  • věk minimálně 21 let (u některých autopůjčoven 25 let),
  • řidičský průkaz platný aspoň dva roky,
  • platba (nájem, havarijní pojištění, spoluúčast při nehodě a vratná záloha).

Pečlivě si pročtěte smluvní podmínky! Pokud chcete mít jistotu, využijte nabídku partnerské autopůjčovny CK FISCHER od našeho delegáta. Pravidla silničního provozu na Costa Dorada jsou stejná jako v celém Španělsku.

Taxi

Pokud potřebujete rychlou a pohodlnou přepravu v rámci letoviska, třeba rychle odvézt z pláže na hotel, využijte kdykoliv taxi. Vozy taxislužby mají svá pevná stanoviště a fungují 24 hodin denně. Rovnou na ulici je můžete zastavit v případě rozsvíceného zeleného světla („libre“ – volný), k objednáním využijte i hotelovou recepci. Aplikací v chytrém telefonu přivoláte alternativní provozovatele taxi.

Autobusová doprava po Costa Dorada

Městskou a meziměstskou dopravu provozuje několik přepravců, k nejvýznamnějším se řadí společnosti Costa Azul a ALSA. Autobusy jezdí načas a jsou většinou moderní a klimatizované. Jízdní řády zjistíte na autobusových nádražích, zastávkách, v informačních turistických centrech nebo na webových stránkách.