Geografické údaje o Andalusii a Costa del Sol

Andalusie je španělský region větší než Česká republika rozložený na jihu Pyrenejského poloostrova. Žije v něm přes 8 miliónů obyvatel a jeho metropolí je Sevilla.

Severní hranice má společné dalšími španělskými regiony Extremadura a Kastilie-La Mancha, východní s Murcií a západní s Portugalskem. Na jihu hraničí se Středozemním mořem a britským Gibraltarem, na jihozápadě ho omývá Atlantský oceán.

Nejvyšší hora Pyrenejského poloostrova je v Andalusii

Andalusie je země plná přírodních kontrastů. Ve vnitrozemí vás uchvátí přírodní scenérie se zelenými pahorky a rozlehlými přírodními rezervacemi. Vévodí jim nejvyšší pohoří španělské pevniny Sierra Nevada se zasněženými vrcholky a 3 478 metrů vysokým Mulhacénem.

Spanelsko-01-Andalusie-Cizi-kapka-v-andaluske-krajine-Vylet-na-Gibraltar-ovsem-vrele-doporucujeme.jpg

Na severu se táhne pohoří Sierra Morena a na východě Sierra de Segura. Na jihu se vypíná Cordillera Penibética. Nížinaté oblasti se nachází převážně kolem řeky Guadalquivir. Pro obyvatele Andalusie je velice důležité náboženství (převážně katolické). Na pobřeží stojí velké množství kostelů, v nichž se v sobotu a v neděli konají bohoslužby.

Andaluská ekonomika

Andalusie se kromě cestovního ruchu zaměřuje zejména na rostlinnou výrobu, konkrétně na pěstování obilnin, oliv a vinné révy. Největším přínosem je však pro Andalusii pěstování ovoce a zeleniny. Významná je také produkce vepřového a hovězího masa, drůbeže a mléka.

V průmyslu si nejlépe vedou malé a střední podniky, které v posledních letech vykazují nejvyšší nárůst počtu pracovních míst. Mezi důležitá průmyslová odvětví patří automobilový, chemický, potravinářský a strojírenský průmysl.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím