El Cotillo

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

El Cotillo, dovolená v klidném ráji surfingu

Malá rustikální rybářská vesnice El Cotillo nacházející se na severozápadním cípu Fuerteventury je velmi klidným místem s předpoklady stát se oblíbenou turistickou destinací Kanárských ostrovů. Její hlavní devizu představuje dostatek zeleně a fantastické pláže a laguny ležící jižním směrem. Do ostrovní metropole je to odsud asi 35 kilometrů a mezinárodní letiště leží ještě o 10 kilometrů dále.

Pláže v El Cotillu

Letovisko El Cotillo nadchne především pro nadšence vln, je to totiž Mekka surfování a windsurfingu. V posledních letech byly vybudovány nové možnosti ubytování a zázemí pro turisty, kteří začali tento kout pomalu objevovat pro svou dovolenou. El Cotillo je lokalita jako vyšitá pro každého, kdo nemá rád rušná a hotelovými komplexy zastavěná letoviska, a nebojí se poznat něco nového.

Pláže kolem El Cotillo jsou úchvatné, převážně písčité, ovšem najdou se i divoké útesy. Po turistické stezce se dostanete k Playa del Castillo, jedné z nejhezčích pláží celé oblasti. Dále na jih se ukrývají pláže Playa del Ajibe de la Cueva a Playa del Aguila. Jedná se o pravý ráj jízdy na prkně, v zimním období jsou vlny tak vysoké, že občas přesahují nově vystavěnou přístavní zeď. Nejlepší podmínky pro plavce nastávají v letním období, kdy jsou vlny klidnější. Často je však větrno, naštěstí se k dispozici nabízí několik pěkných, chráněných míst mezi lávovými kameny.

Další rekreační střediska poblíž El Cotilla

Co vyzkoušet v El Cotillu

El-Cotillo.jpgI když je El Cotillo klidné místo, nabízí několik dobrých hospůdek, barů a obchůdků. Většinu z nich najdete v malebném starém přístavu. Jistě stojí za to vyzkoušet některou z místních vynikajících rybích restaurací jako Restaurante la Vaca Azul či El Roque De Los Pescadores. Procházku si udělejte k věžovité pevnosti Fortaleza del Tostón s výhledem na moře, vybudované na konci 18. století k obraně proti invazi pirátů.

Na výpravy po ostrově si můžete půjčit auto, do míst podél útesů jsou vhodnější čtyřkolky, s nimiž se lépe cestuje po nerovných cestách. Během svého pobytu v El Cotillo zajeďte:

Zobrazit podrobné informace

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím