Playa del Esquinzo

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Playa del Esquinzo, dovolená v centru dění

Menší turistický resort Esquinzo se ukrývá na jižním pobřeží španělského ostrova Fuerteventura. Ze severu ho stíní prudké horské svahy poloostrova Jandía, z jihovýchodu ho omývají osvěžující vlny Atlantského oceánu. Po blízké hlavní silnici se odsud rychle dostanete do rekreační zóny Playa de Jandía, opačným směrem je to přes šíji Istmo de la Pared více jak hodinu cesty do metropole Puerto del Rosario a na letiště.

Playa del Esquinzo a pláže

Playa del Esquinzo je letovisko na Kanárských ostrovech vybudované nově takřka na zelené louce, pouze s tím rozdílem, že zdejší krajina je zbarvena spíše dohněda s občasnými palmami a shluky travin. Vše je tu nové, uspořádané, hned u modravých vod Atlantiku a především uprostřed klidu a ticha. Dobrá dostupnost, kvalitní služby a dlouhé, písečné pláže předurčují oblast k příjemné, celorodinné dovolené bez jakýchkoliv starostí.

Pláž Playa del Esquinzo se vine pod nevysokým svahem, přesto k ní z většiny hotelů musí vést nedlouhé schodiště. Je poměrně členitá, pokrývá ji písek a místy ji zpestřují hromady kamení. Celková délka pláže dosahuje několika kilometrů, šířka se pohybuje od pár metrů až po rozlehlé plochy s lehátky, slunečníky, sprchami, toaletami a dalším servisem.

Další rekreační střediska poblíž Playa del Esquinzo

Nápady, jak si co nejlépe vychutnat pobyt v Playa del Esquinzo

Playa-del-Esquinzo.jpg

I přes své mládí poskytuje Playa del Esquinzo dostatek příležitostí k občerstvení, nákupům a nejrůznějším aktivitám. Všechny důležité potraviny pořídíte v supermarketu, k dispozici je lékárna, dětské hřiště a několik restaurací jako Bar Safari či Marabú. Spojení s ostatními místy ostrova zajišťují pravidelné autobusové linky. Využijte dovolenou v Playa del Esquinzo k návštěvě:

  • zoologické a botanické zahrady La Lajita u Costa Calma,
  • dávného hospodářského srdce ostrova Antigua,
  • nádherné rybářské vísky Las Playitas,
  • vodního světa Baku Water Park v Corraleju.

Zobrazit podrobné informace