Puerto Mogán

Lokalita: Španělsko Gran Canaria Puerto Mogán
Typ: Město

Náš názor

Puerto Mogán, přístav jako z pohlednice

Puerto Mogán je malebný, klidný jachetní přístav v původním kanárském stylu. Pro svůj půvab, podtržený nádhernou výstavbou, bývá označován za „Benátky Kanárských ostrovů“. Vychutnejte si ho při nenáročné procházce.

Přístav Puerto Mogán vytváří jednu obytnou zónu společně s letoviskem Playa Mogán. Leží na jihozápadním pobřeží Gran Canarie, v podstatě u posledního z tunelů rychlostní silnice vedoucí až do metropole Las Palmas na opačném konci ostrova. Do hlavní rekreační zóny kolem Maspalomas se díky ní dostanete během 20 minut.

Nenápadné poklady Mogánu

Puerto Mogán rozděluje na dvě poloviny nevelká říčka, vytékající z horského údolí Barranco de Mogán. Na pravém břehu jejího ústí do Atlantiku se rozkládá rozlehlá a členitá jachetní marina, u jejího levého břehu byla vybudována velká, kamennými moly částečně uzavřená písečná pláž. Celý komplex, společně s několika mostíky přes vodní tok, vytváří romantickou atmosféru, pro kterou je místo často nazývané „Malé Benátky“.

Ulicím Puerto Mogán dominují jemně zdobené domky, množství květin a palem, udržované terasy a výhledy na okolní skaliska. K posezení láká nespočet restaurací (s důrazem na ryby a jiné plody moře), kaváren, barů i obchůdků.

  • Neváhejte tedy a navštivte Puerto Mogán na Gran Canarii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím