Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Sonnenland, dovolená v zemi slunce a zábavy

Sonnenland je malý, exkluzivní resort náležející k obřímu letovisku Maspalomas na jihu Gran Canarie. Společně s dalšími středisky se nachází na nejjižnějším výběžku tohoto španělského ostrova, jenom pár minut od pobřeží Atlantiku. Od hornatého vnitrozemí ho odděluje dálnice GC-1 spojující město Playa de Mogán na západě s letištěm (cca 35 minut jízdy) a metropolí Las Palmas de Gran Canaria (cca hodina) na východě.

Sonnenland a nabídka pláží

Sonnenland lze charakterizovat jako klidné rezidenční středisko na Kanárských ostrovech plné menších vilek a apartmánových komplexů s vlastními bazény. Ve zdejším příjemném prostředí se budou velice dobře cítit rodiny s menšími dětmi. Lze tu prožít relaxační dovolenou bez nutnosti opouštět středisko, ale také poznávat různé části ostrova. K tomu napomáhá i dobrá dopravní obslužnost v podobě dálnice, autobusové zastávky a všudypřítomných taxíků.

Blízká pláž Maspalomas, pravidelně oceňovaná modrou vlajkou EU, patří k nejlepším na Gran Canarii. Je dlouhá 6 kilometrů, místy široká až 200 metrů a její povrch tvoří saharský písek. Najdete zde veškeré potřebné vybavení včetně široké nabídky vodních sportů. Západní část je vyhrazena naturistům, ještě více na západ se táhnou další menší pláže.

Další rekreační střediska poblíž Sonnenlandu

Různorodé zábavní možnosti servírované Sonnenlandem

Sonnenland.jpgBěhem dovolené v Sonnenlandu je takřka nutností vyrazit do sousedního Maspalomas, neboť právě tam najdete kompletní nabídku služeb. Doslova za rohem se rozkládá velký Parque del Sur s několika dětskými a sportovními hřišti. Od něj vede do centra bulvár Avenida De La Union Europea, lemovaný ve druhé polovině řadou obchodů a restaurací. V blízkém okolí se nacházejí dvě golfová hřiště.

Rady, kam se vydat za zábavou i poznáním na ostrově Gran Canaria:

Zobrazit podrobné informace