Cala d´Or

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Cala d´Or, dovolená nad zlato

Letovisko Cala d´Or se ukrývá na jihovýchodním pobřeží Mallorky a přímo sousedí s resorty Cala Ferrera (severně) a Porto Petro (jižně). Nejbližší vnitrozemská městečka jsou Santanyí a Felanitx, metropole Palma je odsud asi 65 kilometrů západním směrem. Severně se zvedá nevelká pahorkatina s dominantou v podobě kopce Sant Salvador (510 m n. m.).

Další blízká rekreační střediska:

Cala d´Or, příjemné středisko s plážemi mezi útesy

Jihovýchod Mallorky svými zvrásněnými břehy s mnoha úzkými zátokami k rekreaci doslova svádí. Právě zde vyrostlo velice příjemné a dobře vybavené letovisko Cala d´Or, ráj pro zájemce o klidnou dovolenou a pro rodiny s dětmi. Střízlivou výstavbu nízkých, bílých domů, apartmánů a hotelových areálů doplňuje zeleň a vybavení jako bazény, sportoviště a dětská hřiště.

Pro Cala d´Or jsou typické malé pláže ukončující jednotlivé protažené zálivy sevřené skalními útesy. Uprostřed sezóny jsou plné rekreantů, na druhou stranu se pyšní jemným písečným povrchem a mírným klesáním do mořské vody. Zároveň u nich lze šnorchlovat a potápět se. Na plážích Cala Gran a Cala Ferrera fungují půjčovny šlapadel, blízko Cala Esmerlda je nabídka vybavení k surfování. Při plavbě člunem poznáte malebné pobřeží.

Sport a další aktivity v Cala d´Or

Cala-d´Or.jpgV městečku najdete obchody včetně minimarketů, butiků a krámků se suvenýry, nechybí ani lékárna. Z četných sportovních příležitostí dominují tenisové kurty, půjčovny kol a fotbalová hřiště. Pro pěší turistiku je jako stvořené příjemné prostředí střediska i romantická oblast asi 2 kilometry severně. A kam se ještě vydat za zábavou a poznáním Mallorky?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Cala d´Or