Na Mallorce je vždycky, co dělat

Spanelsko-09-Mallorca-Na-Mallorce-se-vyradite-vy-i-vase-deti.jpg

Mallorca nabízí celou řadu možností ke sportu, výletům i k návštěvám turistických atrakcí. K dovolené samozřejmě patří i nakupování. Po celém ostrově jsou stovky stánků s nejrůznějším zbožím a pořádají se tu také pravidelné trhy. Určitě si tu také zajděte do restaurace, ostrovní kuchyně je vynikající! 

Sporty

Plavání

Většina návštěvníků Mallorcy přijíždí za mořem a vodními sporty. Písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, skály i chráněné zátoky – to vše láká milovníky vody a koupání.

Jízda na člunech

Pokud chcete soukromí, můžete si půjčit člun a vyplout do opuštěných zátok. 

Potápění a šnorchlování

Pořiďte si masku a ploutve, budou se vám hodit. Voda je tu průzračná a je mnoho, co objevovat. Obzvlášť u skal a mimo uzavřené přístavy. Vybavení na potápění si můžete pronajmout na místě, musíte mít ale potápěčské osvědčení. Na šnorchlování osvědčení nepotřebujete.

Ko​la

Mallorca je jednou z ideálních destinací pro cyklovýlety. Tras jsou tu stovky kilometrů a při jízdě je rozhodně, co obdivovat.

Wellness a spa

Všechny Baleárské ostrovy mají mnoho zdravotních a zkrášlovacích center. Hotely se mohou pochlubit jednou z nejkomplexnějších nabídek relaxačních programů. Určitě některý z nich vyzkoušejte.

Suvenýry

Tak těch tu najdete nepřeberné množství. V letoviscích narazíte na stánky se zbožím na každém rohu i na menší kamenné obchůdky. Ve větších supermarketech se dají výhodně pořídit výrobky místní i španělské produkce.

Perly

Velmi známé a ceněné jsou umělé perly z Manacoru.

Kožené výrobky

Kožené zboží se produkuje hlavně v továrnách v Ince.

Keramika, sklo

Oblíbené jsou hlavně bílé hliněné figurky zdobené zelenými a červenými barvami zvané Siruells.

Likéry

Skvělým dárkem jsou bylinné likéry nazývané hierbas (podobné naší "zelené") a likér z rohovníku palo.

Ensaimada

Typický mallorský koláč, který se prodává v osmiúhelníkových krabicích. Na celých Baleárských ostrovech nenajdete známější a oblíbenější sladkost.

Restaurace

Nenechte si ujít vynikající španělskou kuchyni, je rozmaitá, vždy čerstvá, harmonická a velmi zdravá. Španělská vína jsou levná a kvalitní, a to i v dražších podnicích.

V restauracích se běžně nechává do 10 procent spropitného z celkové hodnoty účtu. Malé spropitné můžete dát také pokojským, recepčním, číšníkům, řidičům autobusů nebo průvodcům.

Zábava a noční život

Na Mallorce platí, že čím větší letovisko, tím větší škála zábavy. Vybere si každý. Všude jsou nejrůznější diskotéky i bary. Nejznámější a nejoblíbenější diskotéky nabízí přístavní promenáda hlavního města – Paseo Marítimo. Nejvíce noční zábavy nabízejí letoviska na jihu ostrova (El Arenal, Magalluf, Palmanova).

Podívejte se, kdy se na Mallorce slaví státní a církevní svátky, které často dopravázejí i oslavy.

 

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím