Aktivity a zábava na Mallorce? Sport, výlety, zábavní parky

Mallorca nabízí celou řadu možností ke sportu, výletům i k návštěvám turistických atrakcí. K dovolené samozřejmě patří také nakupování. Po celém ostrově jsou stovky stánků s nejrůznějším zbožím a pořádají se pravidelné trhy. Určitě si zajděte do restaurace, ostrovní kuchyně je vynikající!

Sport na Mallorce

Plavání

Většina návštěvníků Mallorcy přijíždí za mořem a vodními sporty. Písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, skály i chráněné zátoky – to vše láká milovníky vody a koupání.

Jízda na člunech

Pokud chcete soukromí, můžete si půjčit člun a vyplout do opuštěných zátočin. Koho láká zkusit si plachtění na širém moři, může využít služeb zkušených místních instruktorů.

Vodní lyžování

Pro vodní lyžování jsou vyhrazené oblasti, jejich vymezení se ale občas mění. Může se stát, že se setkáte s jinými plavidly nebo plavci.

Potápění a šnorchlování

Pořiďte si brýle do vody a ploutve, budou se vám hodit. V průzračné vodě vás čeká spousta objevů, zvláště u skal a mimo uzavřené přístavy (oblíbené lokality jsou Calas de Mallorca, Puerto de Sóller či Cala d´Or).
Plavba na člunech do opuštěných zátočin Mallorcy.
Vybavení na potápění si můžete pronajmout na místě, musíte mít ale potápěčské osvědčení. Můžete ho získat i přímo na Mallorce v rámci pětidenního kurzu. Obvykle začíná potápěním v hotelovém bazénu a končí potápěním do hloubky 12 metrů pod dohledem instruktora. Na šnorchlování osvědčení nepotřebujete.

Kola

Stovky kilometrů tras a nádherná krajina kolem dělají z Mallorcy jednu z ideálních destinací pro cyklovýlety.

Wellness a spa

Na Mallorce najdete spoustu zdravotních a zkrášlovacích center. Určitě vyzkoušejte některý z relaxačních programů, jejichž komplexní nabídkou se pyšní řada hotelů.

Zábavní parky Mallorca

Název Zaměření Nejbližší letovisko Zajímavost
Aqualand El Arenal Akvapark Can Pastilla Mimořádně prudká skluzavka Kamikaze
Hidroparc Alcúdia Akvapark Alcúdia Tobogány Spiral a Line & Line, velký bazén s umělým vlnobitím
Katmandu Park Akvapark, lunapark Palmanova KATLANTIS Splash Park se 150 vodními prvky, útok žraloka v „The House“, největší španělské interiérové dětské hřiště KATLANTIS Soft Play
Marineland Zoo Cala Mayor Show cvičených delfínů, lachtanů a papoušků
Natura Parc Zoo S´Arenal Přes 500 zvířecích druhů včetně lvů, tygrů, levhartů a rysů
Palma Aquarium Zoo Palma de Mallorca „Plavání s rejnoky“ a 55 dalších akvárií
Safari Zoo Mallorca Zoo Sa Coma Lvi, zebry, tygři, žirafy, nosorožci, hroši i opice na trase dlouhé skoro 3 km
Western Park Magaluf Akvapark Magaluf Westernové městečko s kaskadérskou show, vodní hrad, klouzačka Boomerang, tobogán The Beast, divoká řeka s vlnami, Mega Slide skluzavka pro rafty

Utrácení a nakupování na Mallorce

Výhodou Mallorcy z pohledu českého rekreanta jsou rozumné ceny zboží ve srovnání s mnoha turistickými destinacemi západní a jižní Evropy. K největším obchodním galeriím patří FAN Mallorca Shopping v Palmě.

Suvenýry z Mallorcy

Perly

Velmi známé a ceněné jsou umělé perly z Manacoru.

Kožené výrobky

Kožené zboží se produkuje hlavně v továrnách v Ince.

Keramika, sklo

Velké oblibě se těší bílé hliněné figurky Siurells zdobené zelenými a červenými barvami.

Likéry

Za skvělý dárek platí bylinné likéry zvané hierbas a likér z rohovníku palo.

Ensaimada

Typická sladkost Mallorcy poslouží jako vynikající svačina.
Ulička s obchůdky v centru staré Alcudie.

Restaurace Mallorca

Restaurace najdete po celém ostrově. Ochutnejte vynikající místní baleárskou kuchyni, určitě vás nezklame. I nejlepší restaurace vycházejí cenově daleko přijatelněji ve srovnání s jinými západoevropskými městy. Za denní menu o 3 chodech zaplatíte kolem 11 eur. Španělská vína jsou – i v luxusních restauracích – levná a kvalitní.

Spropitné na Mallorce

V restauracích na Mallorce se běžně nechává 10 % spropitného z celkové hodnoty účtu. Malé spropitné můžete dát také pokojským, recepčním, číšníkům, řidičům autobusů a průvodcům.

Zábava a noční život

Na Mallorce platí, že čím větší letovisko, tím větší škála zábavy. Vybere si každý. Všude jsou nejrůznější diskotéky i bary. Nejznámější a nejoblíbenější diskotéky nabízí přístavní promenáda hlavního města – Paseo Marítimo. Nejvíce noční zábavy nabízejí letoviska na jihu ostrova (El Arenal, Magalluf, Palmanova).

Podívejte se, kdy se na Mallorce slaví státní a církevní svátky, které často dopravázejí i oslavy.