Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Alcúdia, letní prázdniny, jak mají být

Letovisko Alcúdia patří k největším na severním okraji baleárského ostrova Mallorca. Rozrůstá se po šíji pokračující dále na poloostrov Pinar, který zasahuje zhruba 8 kilometrů do Středozemního moře. Celá rekreační oblast se táhne od menšího resortu Alcanada až k dalšímu letovisku Can Picafort. Kousek odsud začíná dálnice, díky níž je dobře dostupná metropole Palma de Mallorca i mezinárodní letiště.

Další blízká rekreační střediska:

Vyzkoušejte pláž bez konce

Alcúdia je místo, kde si užijí všichni milovníci rušné, akční dovolené naplněné odpočinkem na pláži i poznáváním různých zajímavých míst. Hlavní hvězdou střediska je nádherná pláž, kterou ocení především rodiče s menšími dětmi, na všechny ostatní čeká pestrá směs zábavy kořeněná restauracemi, bary a obchody. Navíc to není daleko do přírody, příjemné procházky tady proto mohou podniknout i starší rekreanti.

Pýchu Alcúdie tvoří zdejší famózní pláž. Začíná u docela rozsáhlého, živého přístavu a táhne se v délce několika kilometrů jižním směrem až ke Can Picafort. Je pokryta jemným, bílým pískem, pomalu se svažuje do azurového Středozemního moře a je vybavena kompletním myslitelným zázemím. Samozřejmostí jsou služby plavčíka, lehátka se slunečníky, toalety a sprchy, ohromné množství občerstvovacích provozů i půjčovny sportovního náčiní.

Moderní letovisko pro celou rodinu

Alcudia.jpg

V Alcúdii najdete prakticky vše, co k pohodové letní dovolené potřebujete. Se svou nabídkou se tu předhánějí restaurace s rozmanitou kuchyní, bary, kavárny, hospody a kluby. Nechybí několik supermarketů, bankomaty, lékárny, půjčovny osobních vozidel, dětská a sportovní hřiště. Příjemnou procházku si můžete udělat kolem lagun Estany Gran a Estany Petit, vzájemně propojených kanály. Autobusy zajišťují pravidelné spojení s dalšími částmi ostrova.

Tipy na zajímavé turistické a zábavní cíle v okolí Alcúdii:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Alcúdia