Zábava a aktivity na Menorce

Spanelsko-10-Menorca-Plavani-je-radost-Menorca-je-plavani.jpg

I Menorca, stejně jako celé Baleárské ostrovy, je na turisty velmi dobře připravena. Ať už k vaši dovolené neodmyslitelně patří pohyb, wellness, nakupování nebo večerní povyražení, nepřijdete zkrátka.

Vodní aktivity na Menorce

Tyrkysové vody okolo ostrova jsou vyhlášeným rájem vodních sportů. Můžete si půjčit člun, šlapadlo, kajak nebo využít nabídky místních agentur, pronajmout si plachetnici či katamarán a užít si nezapomenutelné chvilky.

Plavání

Mírně se svažující písčité pláže a chráněné zátoky lákají ke slunění i plavání v průzračné vodě. Koupání je tu zkrátka balzám na tělo i duši.

Výlety na kajaku

Členité menorské pobřeží s křišťálově čistou vodou láká k řadě vodních aktivit, mezi něž patří i stále oblíbenější jízda na kajaku. Máte na výběr buď pouze půjčení vybavení, anebo i organizované výlety se zkušeným instruktorem.

Jízda na šlapadlech

V opuštěných zátokách celoročně kotví tisíce soukromých plavidel. Na plážích nebo v hotelu si můžete pronajmout šlapací člun na několik hodin, jeden den nebo i na celý týden. Tato šlapadla bez problému uvezou dva dospělé a jedno menší dítě.

Plachtění

Chcete-li zkusit plachtění, můžete jako začátečníci dostat základní instruktáž.

Šnorchlování a potápění

Pokud chcete využít zdejší průzračné vody, vezměte si s sebou masku, šnorchl a ploutve. Jestliže přemýšlíte přímo o potápění, je tu možnost udělat si potápěčský kurz. Trvá většinou pět dní, obvykle začíná potápěním v hotelovém bazénu a končí potápěním do hloubky 12 metrů pod dohledem instruktora.

Vodní lyžování

Tento sport je cenově nákladnější, obzvlášť, když absolvujete instruktáž.

Akvaparky

Celá rodina se dobře pobaví v akvaparcích:

Sport na Menorce

Turistika

Menorcu protíná hustá síť pěších tras. Díky nim budete mít možnost prozkoumat v podstatě každou oblast ostrova. Menorské majáky najdete po celém pobřeží. Mají nejrůznější tvary a barvy a společně s přírodními krásami ostrova utvářejí jeho typický ráz. Jejich motiv se objevuje na řadě suvenýrů. Některé jsou přístupné veřejnosti a poskytují krásný výhled.

Cyklistika

Menorca je díky svému málo hornatému terénu ideálním místem pro jízdu na kole. Na ostrově najdete množství půjčoven. V nabídce jsou také organizované nebo tematické výlety za nejkrásnějšími místy s instruktorem.

Wellness a spa na Menorce

Baleárské ostrovy nabízí spoustu zdravotních a zkrášlovacích center. Na možnosti wellness a spa se zeptejte na recepci hotelu.

Nakupování na Menorce

Nakupování na trzích

Trhy jsou pro Menorcu typické a pořádají se vždy dopoledne. V Mahónu můžete trhy navštívit v úterý a v sobotu, v Ciutadelle v pátek a v sobotu. Od června se otevírají trhy i v některých menších městech, jako jsou např. Alaior, Ferrerries, Sant Lluis a Es Castell.

Nakupování v obchodech

Obchody bývají v pracovní dny otevřeny od 10 hodin do půl druhé odpoledne a poté od 17 do 20 hodin. V sobotu většina obchodů otevírá minimálně dopoledne. Některé supermarkety mají v pracovních dnech i v sobotu otevřeno až do 22 hodin.

Nakupování suvenýrů

Spanelsko-10-Menorca-Menorca-je-z-konskeho-hrbetu-nadherna.jpg

Na Menorce mají tradici kožené výrobky, ručně dělaná keramika a výroba skla. Krásným dárkem z cest můžou být tzv. Siruells, hliněné figurky bílé barvy zdobené zelenočerveným barvením. Co se týče jídla a pití, doporučujeme zakoupit místní likéry Hierbas a Palo, které se vyrábějí z rohovníku nebo sladký koláč ve tvaru šneka Ensaimada.

Avarcas

Typické sandály vyráběné z kůže si našly své příznivce po celém světě. V množství obchodů po celém ostrově najdete nepřebernou paletu barev, tvarů, designu, a to pro ženy, muže i děti. Místní boty jsou také vhodným a oblíbeným dárkem.

Zábava a noční život na Menorce

Každé turistické letovisko nabízí možnost večerního programu v podobě restaurací, barů i diskoték. Oblíbené podniky najdete například v přístavu Ciutadelly a Mahónu.

Na přehled španělských státních a církevních svátků se můžete podívat zde.