×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Menorca přeje aktivitám všeho druhu

Spanelsko-10-Menorca-Plavani-je-radost-Menorca-je-plavani.jpg

I Menorca, stejně jako celé Baleárské ostrovy, je na turisty velmi dobře připravena. Ať už k vaši dovolené neodmyslitelně patří pohyb, wellness, nakupování nebo večerní povyražení, nepřijdete zkrátka.

Ke sportu využijte hlavně vodu

Plavání

Mírně se svažující písčité pláže a chráněné zátoky lákají ke slunění i plavání v průzračné vodě. Koupání je tu zkrátka balzám na tělo i duši.

Jízda na šlapadlech 

V opuštěných zátokách celoročně kotví tisíce soukromých plavidel. Na plážích nebo v hotelu si můžete pronajmout šlapací člun na několik hodin, jeden den nebo i na celý týden. Tato šlapadla bez problému uvezou dva dospělé a jedno menší dítě. 

Šnorchlování a potápění

Pokud chcete využít zdejší průzračné vody, vezměte si s sebou masku, šnorchl a ploutve. Jestliže přemýšlíte přímo o potápění, je tu možnost udělat si potápěčský kurz. Trvá většinou pět dní, obvykle začíná potápěním v hotelovém bazénu a končí potápěním do hloubky 12 metrů pod dohledem instruktora.

Vodní lyžování

Tento sport je cenově nákladnější, obzvlášť, když absolvujete instruktáž.

Akvaparky

Celá rodina se dobře pobaví v akvaparku Los Delfines v Cala en Blanes s řadou atrakcí jako dobrodružná řeka, černá díra nebo vodní tunel. Další zábavní park Aquarock se nachází v Cala´n Bosch.

Tuistika a cykloturistika

Menorca je protknutá hustou sítí pěších tras i cyklostezek. Díky nim tak budete mít možnost prozkoumat v podstatě každou oblast ostrova.

Wellness a spa

Baleárské ostrovy nabízí spoustu zdravotních a zkrášlovacích center. Na možnosti wellness a Spa se zeptejte na recepci hotelu.

Nakupování

Nakupování na trzích

Trhy jsou pro Menorcu typické a pořádají se vždy dopoledne. V Mahónu můžete trhy navštívit v úterý a v sobotu, v Ciutadelle v pátek a v sobotu. Od června se otevírají trhy i v některých menších městech, jako je např. Alaior, Ferrerries, Sant Lluis a Es Castell.

Nakupování v obchodech

Obchody bývají v pracovní dny otevřeny od 10 hodin do půl druhé odpoledne a poté od 17 do 20 hodin. V sobotu je většina obchodů v provozu minimálně dopoledne. Některé supermarkety mají v pracovních dnech i v sobotu otevřeno až do 22 hodin.

Nakupování suvenýrů na Menorce

Spanelsko-10-Menorca-Menorca-je-z-konskeho-hrbetu-nadherna.jpg

Na Menorce mají tradici kožené výrobky, ručně dělaná keramika a výroba skla. Krásným dárkem z cest můžou být tzv. Siruells, hliněné figurky bílé barvy zdobené zelenočerveným barvením. Co se týče jídla a pití, doporučujeme zakoupit místní likéry Hierbas a Palo, které se vyrábějí z rohovníku nebo sladký koláč ve tvaru šneka Ensaimada.

Zábava a noční život

Každé turistické letovisko nabízí možnost večrního programu v podobě restaurací, barů i diskoték. Oblíbené podniky najdete například v přístavu Ciutadelly a Mahónu.

Na přehled španělských státních a církevních svátků se můžete podívat zde.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje