×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Menorca přeje aktivitám všeho druhu

Spanelsko-10-Menorca-Plavani-je-radost-Menorca-je-plavani.jpg

I Menorca, stejně jako celé Baleárské ostrovy, je na turisty velmi dobře připravena. Ať už k vaši dovolené neodmyslitelně patří pohyb, wellness, nakupování nebo večerní povyražení, nepřijdete zkrátka.

Ke sportu využijte hlavně vodu

Plavání

Mírně se svažující písčité pláže a chráněné zátoky lákají ke slunění i plavání v průzračné vodě. Koupání je tu zkrátka balzám na tělo i duši.

Jízda na šlapadlech 

V opuštěných zátokách celoročně kotví tisíce soukromých plavidel. Na plážích nebo v hotelu si můžete pronajmout šlapací člun na několik hodin, jeden den nebo i na celý týden. Tato šlapadla bez problému uvezou dva dospělé a jedno menší dítě. 

Šnorchlování a potápění

Pokud chcete využít zdejší průzračné vody, vezměte si s sebou masku, šnorchl a ploutve. Jestliže přemýšlíte přímo o potápění, je tu možnost udělat si potápěčský kurz. Trvá většinou pět dní, obvykle začíná potápěním v hotelovém bazénu a končí potápěním do hloubky 12 metrů pod dohledem instruktora.

Vodní lyžování

Tento sport je cenově nákladnější, obzvlášť, když absolvujete instruktáž.

Akvaparky

Celá rodina se dobře pobaví v akvaparku Los Delfines v Cala en Blanes s řadou atrakcí jako dobrodružná řeka, černá díra nebo vodní tunel. Další zábavní park Aquarock se nachází v Cala´n Bosch.

Tuistika a cykloturistika

Menorca je protknutá hustou sítí pěších tras i cyklostezek. Díky nim tak budete mít možnost prozkoumat v podstatě každou oblast ostrova.

Wellness a spa

Baleárské ostrovy nabízí spoustu zdravotních a zkrášlovacích center. Na možnosti wellness a Spa se zeptejte na recepci hotelu.

Nakupování

Nakupování na trzích

Trhy jsou pro Menorcu typické a pořádají se vždy dopoledne. V Mahónu můžete trhy navštívit v úterý a v sobotu, v Ciutadelle v pátek a v sobotu. Od června se otevírají trhy i v některých menších městech, jako je např. Alaior, Ferrerries, Sant Lluis a Es Castell.

Nakupování v obchodech

Obchody bývají v pracovní dny otevřeny od 10 hodin do půl druhé odpoledne a poté od 17 do 20 hodin. V sobotu je většina obchodů v provozu minimálně dopoledne. Některé supermarkety mají v pracovních dnech i v sobotu otevřeno až do 22 hodin.

Nakupování suvenýrů na Menorce

Spanelsko-10-Menorca-Menorca-je-z-konskeho-hrbetu-nadherna.jpg

Na Menorce mají tradici kožené výrobky, ručně dělaná keramika a výroba skla. Krásným dárkem z cest můžou být tzv. Siruells, hliněné figurky bílé barvy zdobené zelenočerveným barvením. Co se týče jídla a pití, doporučujeme zakoupit místní likéry Hierbas a Palo, které se vyrábějí z rohovníku nebo sladký koláč ve tvaru šneka Ensaimada.

Zábava a noční život

Každé turistické letovisko nabízí možnost večrního programu v podobě restaurací, barů i diskoték. Oblíbené podniky najdete například v přístavu Ciutadelly a Mahónu.

Na přehled španělských státních a církevních svátků se můžete podívat zde.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje