Praktické informace před dovolenou na Srí Lance

Exotická Srí Lanka může na první pohled působit jako pořádná divočina, ve skutečnosti se při respektování několika základních pravidel nedostanete v turistických oblastech do žádných obtíží.

Elektrický proud

Elektrický proud na Srí Lance má napětí 240 V. Zásuvky mají tři vstupy jako například v Indii. Adaptér si můžete zakoupit téměř ve všech obchodech s elektronikou.

Sri-Lanka-Uzijte-dovolenou-na-Sri-Lance-bez-problemu.jpg

Pitná voda

Většina hotelů na Srí Lance má do kohoutků zavedenou pitnou vodu. Je však dobré se po příjezdu na použitelnost vody zeptat. Pitnou vodu samozřejmě bez potíží zakoupíte v plastových lahvích v každém minimarketu.

Kriminalita a bezpečnostní situace

Kriminalita je na Srí Lance velmi nízká i přesto, že v posledních letech mírně narůstá. Jediné, na co by si měli turisté dávat pozor, jsou drobné kapesní krádeže hotovosti, šperků, dokladů nebo fotoaparátů. Pokud však dodržíte běžná opatření (minimální hotovost, bezpečné uložení cenností, omezení pohybu v opuštěných lokalitách apod.), nemusíte se na ostrově o svou bezpečnost bát.

Opalování

Na Srí Lance má slunce paprsky velmi ostré. Myslete proto na opalovací krémy s vysokým faktorem a na další způsoby ochrany před slunečním svitem (sluneční brýle, pokrývka hlavy, dostatek tekutin atd.). Opalování na plážích bez vrchního dílu plavek je v zemi zakázáno.