Nejkrásnější pláže na Srí Lance jsou ve znamení písku

Nekonečné písečné pruhy pobřeží dělají se srílanských pláží skutečný ráj na Zemi. Vynahrazují tím občasný nedostatek kvalitních služeb, který se však netýká toho, kdo bydlí v komfortních hotelových komplexech. Kde je tedy slunění na Cejlonu opravdovým požitkem?

Nejhezčí pláže na západním pobřeží Srí Lanky

Sri-Lanka-Plaz-Beruwala-na-zapade-Sri-Lanky.jpg

Pláž Negombo

Pláže jako Brown Beach jsou široké s oranžovým až hnědým pískem a voda u nich poměrně mělká. Letovisko Negombo s obchody i restauracemi je ideální volbou pro každého, kdo hledá ubytování bez nutnosti dlouhých přejezdů – nachází se totiž poměrně blízko k mezinárodnímu letišti Bandaranaike severně od Colomba.

Pláž Beruwala

Dlouhou písečnou pláž Beruwala, často širokou až 60 metrů, lemují palmy a řada hotelů, restaurací, barů či obchůdků zdejší rekreační zóny.

Pláž Bentota

Přitažlivost pláže Bentota u stejnojmenného letoviska, které se nachází jen pár kilometrů jižně od Beruwaly, dotváří kromě nekonečné záplavy písku také ústí řeky Dedduwa do Manarského zálivu. Patří k vyhlášeným mezi zahraničními turisty a najdete na ní i pár restaurací a obchůdků.

Pláž Hikkaduwa

Na této pláže zažijete krásné koupání a především spoustu zábavy. Podél dlouhé a široké pláže je řada barů, restaurací a obchodů. Od prosince do března je rájem surfařů díky příznivým vlnám. V blízkosti pláže se nachází korálová rezervace, kde můžete pozorovat krásy podmořského života.

Pláž Narigama

Na pláži Narigama v letovisku Hikkaduwa zažijete nejen krásné koupání a šnorchlování, ale především spoustu zábavy. Podél 3 kilometry dlouhé a 50 metrů široké pláže se tísní řada barů, restaurací a obchodů. Od prosince do března je díky příznivým vlnám rájem surfařů. V blízkosti se nachází korálová rezervace, kde můžete pozorovat krásy podmořského světa.

Nejlepší pláže na jižním pobřeží Srí Lanky

Sri-Lanka-Plaz-Koggala-na-jihu-Sri-Lanky.jpg

Pláž Unawatuna

Podmínky u pláže Unawatuna nedaleko Galle jsou ideální pro všechny plavce, protože záliv, ve kterém leží, chrání korálová bariéra a vlny nejsou tak velké. Pyšní se nádherně modrou vodou, světlým pískem a dostatečnou délkou. Bohužel již není tak široká jako před ničivou vlnou tsunami.

Pláž Koggala

Krásná, dlouhá a široká pláž Koggala se táhne nadosah rekreačnímu středisku stejného jména, letecké základně a jezeru. Je vhodná k relaxaci, objevují se tu však větší vlny, obzvláště v období monzunů mezi květnem a říjnem.

Nejkrásnější pláže na východním pobřeží Srí Lanky

Sri-Lanka-Plaz-Nilaveli-na-vychode-Sri-Lanky.jpg

Pláž Passikudah

Zřejmě nejkrásnější pláž Srí Lanky je vhodná pro pobyty od června do září, kdy panuje ideální počasí bez dešťů. Passikudah (Pasikuda) se chlubí jemným pískem zlaté barvy a pozvolným vstupem do klidné vody tyrkysově modré barvy. Určitou nevýhodu tvoří občasné korály přímo u pobřeží a větší vzdálenost od letiště, na druhou stranu tu díky tomu nebývá mnoho lidí.

Pláž Nilaveli

Do tsunami byla Nilaveli Beach u města Trincomalee považována díky bělosti svého písku za jednu z nejkrásnějších na Srí Lance. I když vlny napáchalyh velké škody, zůstala pláž dlouhá, široká a moře má už zase průzračnou, čistou vodu.