1. Fischer.cz
  2. Thajsko
  3. Koh Samed a okolí

Koh Samed a okolí

Oblasti v destinaci - Koh Samed a okolí

Mapa

Podrobné informace

  • 32 °C červenec / srpen *
  • 28 °C červenec / srpen *
  • 100THB/67,634CZK

* průměrné teploty

Koh Samed, prázdniny na ostrově velkého drahokamu

Ostrov Koh Samed vykukuje z vod Thajského zálivu pouhých 200 kilometrů od hlavního města Bangkoku. Spolu s dalšími 8 ostrůvky je součástí mořského národního parku stejného jména. Necelých 7 kilometrů je vzdálený od pevninského přístavu Ban Phe, odkud je po rychlostní silnici dobře dostupný Rayong, administrativní centrum stejnojmenné provincie, i obří rekreační středisko Pattaya. Mezi oběma městy se nachází mezinárodní letiště Utapao-Rayong-Pattaya.

Další blízká rekreační střediska:

Dopřejte si opalování na pohádkových plážích

Relativní blízkost k thajské metropoli, nádherná tropická příroda a vysoká kvalita pláží tvoří důvody, proč je Koh Samet tolik populární i mezi samotnými Thajci. Nikoliv náhodou se tomuto lesnatému a kopcovitému kousku souše v Jihočínském moři přezdívá „Ostrov velkého drahokamu“. Ostrov s rozlohou 13 čtverečních kilometrů a s úzkým, protáhlým tvarem přitom není nijak velký a nedisponuje ani obřími, honosnými hotelovými komplexy. Vzhledem k tomu, že se řadí k nejslunečnějším místům celého Thajska, užijete si tady s celou rodinou perfektní relaxační dovolenou.

Velkou předností Ko Samet jsou čisté a upravené pláže jako Ao Phai, Sai Kaew či Wongduan, často tvořené zátočinami lemovanými na obou koncích skalisky. Najdete je především na východním pobřeží ostrova a k jejich dalším typickým znakům patří jemný, světlý písek, opravdu mírné klesání do moře a průzračně čistá voda. Pro váš komfort jsou připravena lehátka se slunečníky, pestrá nabídka vodních aktivit včetně jízdy motorovým člunem a nechybí ani všudypřítomní prodejci nejrůznějšího zboží.

Co dělat a kam vyrazit z Ko Samet

Jednotlivá letoviska na Koh Samed jsou kvalitně vybavena, v provozu jsou obchody, restaurace a bary, bankomaty i první zdravotní pomoc. Pomyslným srdcem ostrova jsou obec Na Dan a přístav Ao Wong Deuan. K mnoha sportovním aktivitám určitě přidejte i turistiku a při toulkách zdejší krajinou si všimněte sochy mořské panny a prince z básně Phra Aphai Mani na romantické skále u pláže Sai Kaew.

Nabízíme další možnosti, jak si užít pobyt na Ko Samet:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Koh Samed a okolí

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.