Podrobné informace

  • 32 °C červenec / srpen *
  • 28 °C červenec / srpen *
  • 100THB/67,634CZK

* průměrné teploty

Dovolená Phi Phi, příběh bez kazu a plný romantiky

Zřejmě nejznámější thajský ostrov Phi Phi je jednou z přírodních dominant celé země. Nachází se mezi ostrovem Phuket a Malajským poloostrovem, v místech, kde Andamanské moře již přechází v Malacký průliv. Ve skutečnosti se jedná o souostroví, složené z 6 ostrovů. Největší a nejnavštěvovanější z nich je Ko Phi Phi Don, hodně turistů přijíždí i na Ko Phi Phi Lee. Zbývající 4 ostrůvky jsou nedostupnými vápencovými skalisky, osamoceně trčícími z vody. Transfer lodí z pevninského přístavu Rasada, který je vzdálen necelou hodinu jízdy z letiště, trvá asi 60 minut.

Další blízká rekreační střediska:

Vyzkoušejte jedinou opravdovou Pláž

Na ostrově Koh Phi Phi můžete strávit romantickou dovolenou v klidném prostředí ve stínu palem. Podobně jako Leonardo DiCaprio ve slavném romantickém trháku Pláž, pro který zdejší bělostné pláže sloužily jako kulisy. Díky filmu se sice zvýšil proud – především mladších – rekreantů přijíždějících na Phi Phi, pořád se ovšem jedná o výjimečnou lokalitu, v níž vás čekají fantastické rozhledy na okolní krajinu, nádherné počasí a skvělé koupání.

Pláže jako Monkey Beach nebo Hat Ayo jsou na Phi Phi lemovány nádhernou tropickou vegetací poskytující příjemný stín. Písek je tady jemný a světlý, klesání dna nijak dramatické a plážové vybavení v hlavních turistických zónách více než uspokojivé. Okolní azurové moře je rájem pro potápění, zdejší podvodní svět je doslova pestrobarevný a v lokalitě Shark Point lze natrefit i na žraloky obrovské. K dalším vyhledávaným aktivitám patří šnorchlování či plavba mořským kajakem.

Setkejte se s Richardem, agentem 007 i příjemnými domorodci

Phi-Phi.jpg

Na Phi Phi se zatím nestaví obří hotelové komplexy, ovšem výběr ubytování je tu po nedávné expanzi přesto velice široký. Stejně jako nabídka v hlavních obcích Loh Dalum a Ton Sai, kde se jednotlivé bary, restaurace a obchody doslova předhánějí ve snaze nalákat zákazníky. Nechybí ani základní lékařská služba, lékárna, bankomat či supermarket.

O přírodních zázracích ostrova dostatečně svědčí fakt, že je součástí rozlehlého národního parku Hat Nopparat Thara-Ko Phi Phi. Co zajímavého tedy ještě během dovolené na Phi Phi zažijete?

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Phi Phi

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.