Podrobné informace

  • 32 - 33 °C červenec / srpen *
  • 23 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1TND/11,805CZK

* průměrné teploty

Zarzis, dovolená pod žhavým africkým sluncem

Prázdninová zóna Zarzis se nachází na africké pevnině, asi 20 kilometrů jihovýchodně od největšího tuniského ostrova Djerba. Hotely se tu rozkládají mezi městem Zarzis a obcí Hassi el Jerbi podél břehů Středozemního moře. K mezinárodnímu letišti Zarzis-Djerba u djerbské metropole Houmt Souk je to autobusem přes hodinu cesty.

Pláže kolem Zarzisu

Velice příjemné letovisko Zarzis má širokou paletu ubytovacích zařízení a živý ruch uprostřed města. Navíc je z něj dobře dostupná nejen Djerba se svými atrakcemi, ale také poušť Sahara, na niž se rozhodně vyplatí udělat si výlet. Celoročně teplé počasí, krásné písečné pláže a dobré hotelové služby předurčují toto středisko k pohodové celorodinné dovolené.

Několik kilometrů dlouhé pásmo písečných pláží severně od Zarzisu tvoří pravý ráj pro všechny milovníky koupání, vodních sportů a opalování. Děti naopak ocení jemný písek a pozvolný sklon do vody. Nechybí lehátka, slunečníky, podložky, občerstvení, sprchy a další plážové vybavení, k dispozici jsou hřiště na beach volejbal i aktivity jako jízda na banánech, jachting nebo vodní lyže.

Další rekreační střediska poblíž Zarzisu

Tipy na zábavu v Zarzisu

Zarzis.jpg

Město Zarzis žije hlavně kolem náměstí La place des Martyrs, kde najdete nejvíce obchůdků a restaurací, ale taktéž supermarket Monoprix či velkou mešitu. Turisticky nejatraktivnější je ovšem zdejší rozlehlý přístav s nákladní a rybářskou částí. Výborná poloha oblasti umožňuje též celou řadu výletů, mezi něž lze zařadit například:

Zobrazit podrobné informace