Pláže Tunisko – pevnina. Kam jen oko dohlédne

Tuniské pevninské pobřeží lemuje celkem 1 148 kilometrů krásných pláží, které v naprosté většině pokrývá jemný zlatý, nebo bílý písek. Tuniská pevnina je spolu s ostrovem Djerba každoročně jedním z favoritů pro rodinnou dovolenou. Středozemní moře je zde krásně čisté a většina turistických pláží má pozvolný vstup s písčitým dnem, což je ideální pro vodní radovánky i s nejmenšími dětmi.

Mnohé z pláží leží přímo u hotelových resortů, které dbají na jejich čistotu a poskytují plnohodnotný plážový servis. Téměř samozřejmostí jsou četná centra vodních sportů. Pevninské Tunisko ukrývá také menší romantické pláže stranou cestovního ruchu. Dostat se k nim bývá obtížnější, odměnou vám ovšem budou scenérie nedotčených panenských pláží, které zdobí impozantně tvarovaná skaliska, aleje palem nebo zlaté písečné duny.

Přinášíme vám přehled nejkrásnějších pláží tuniské pevniny

Pláže v Sousse

10kilometrový pás bílého jemného písku zvolna se svažující do moře se táhne od centra Sousse k přístavu el-Kantaoui. Několik úseků pláže je zcela privátních náležejících k jednotlivým hotelům, větší část je ale veřejnosti přístupná. Nejoblíbenějšími plážemi v Sousse jsou Las Vegas Beach a Bou Jaafar Beach.

Foto-Tunisko-pevnina-plaze-1.jpg

Pro příznivce vodních sportů jsou na plážích k dispozici specializovaná centra, nabízející kromě ryze turistických vodních atrakcí také paragliding, vodní lyžování, windsurfing nebo vodní skútry. Děti si užijí nejen ve vodě, ale i v okolí. V přístavu můžete zavítat do vodního parku Aqua Palace a zábavního parku Hannibal Park s celou řadou atrakcí.

Pláž v přístavu El Kantaoui

Malebný přístav El Kantaoui (Marsá al-Qantáwí) byl postaven teprve v 80. letech 20. století. Jeho architektonická podoba se inspirovala maurským stylem a dnes je el-Kantaoui rušným turistickým centrem s pestrými nákupními a zábavními možnostmi, širokou nabídkou restaurací a zejména pak místem pro plážovou relaxaci. Jedna z nejoblíbenějších pláží pevninského Tuniska se nachází 8 kilometrů od Sousse v přístavu el-Kantaoui v oblasti Hammam Sousse.

Foto-Tunisko-pevnina-plaze-2.jpg

Pláž el-Kantaoui má na délku několik kilometrů a na šířku až tři desítky metrů. Částečně ji lemují moderní hotely, u kterých je veřejnosti nepřístupná. Díky pozvolnému vstupu a jemnému písku je skvělá i pro vodní hrátky malých dětí. Čistota moře potěší i příznivce šnorchlování. Širokou škálu vodních sportů zajišťuje centrum vodních sportů, na pláži nechybí plnohodnotný plážový servis a kvalitní zázemí.

Pláž v Hammametu

Hammamet je často označován jako tuniské Saint Tropez a patří k nejoblíbenějším destinacím na tuniské pevnině. Historický Hammamet prezentují zejména cenově výhodné tradiční hotely, zatímco moderní a luxusní resorty jsou situovány do nové části města Yasmine Hammamet.

Foto-Tunisko-pevnina-plaze-3.jpg

15kilometrový pás nádherných písečných pláží, které mají na šířku i více než 50 metrů, lemuje celé pobřeží destinace. Voda je v oblasti Hammametu krásně čistá, v blízkosti centra města si můžete užít příjemné procházky po promenádě. Na plážích je k dispozici veškerý plážový servis, vodní sporty a v blízkosti restaurace, bary a kavárny.

Pláž v Mahdie

Historické město Mahdia se pyšní celou řadu překrásných památek. Pláže na pobřeží Mahdie charakterizuje jemný světlý písek, na mnoha místech s mušličkami, a tyrkysové průzračné moře.

Foto-Tunisko-pevnina-plaze-4.jpg

I na těchto plážích jsou k dispozici centra vodních sportů a plážové vybavení, ovšem dají se najít i místa opuštěná, kde budete mít soukromí. Pláže patří k nejkrásnějším v Tunisku a jsou perfektní pro relaxaci, dlouhé procházky i sportovní vyžití pro všechny věkové kategorie.

Pláže v Monastiru

Než se oddáte relaxaci na monastýrských plážích, vřele doporučujeme udělat si alespoň krátkou návštěvu centra Monastiru. Vyhlášené pláže v Monastiru zaujímají 10kilometrový pás jemného světlého písku v šířce až desítek metrů.

Foto-Tunisko-pevnina-plaze-5.jpg

K největší plážím patří Plage Skanes a Plage la Falaise. Ani zde nechybí plážový servis a nabídka vodních sportů. Pláž lemuje promenáda, poblíž které narazíte na kavárny a restaurace. Toužíte-li po romantických chvilkách, při toulkách po pobřeží objevíte kouzelné zátoky, kam míří jen hrstky turistů.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím