Pláže Tunisko – pevnina. Koupání, kam jen oko dohlédne

Tuniské pevninské pobřeží lemuje celkem 1 148 kilometrů krásných pláží, které v naprosté většině pokrývá jemný zlatý nebo bílý písek. Tuniská pevnina každoročně představuje spolu s ostrovem Djerba jednoho z favoritů pro rodinnou dovolenou. Středozemní moře je zde krásně čisté a většina turistických pláží má pozvolný vstup s písčitým dnem, ideální pro vodní radovánky i s nejmenšími dětmi.

Mnohé z pláží leží přímo u hotelových resortů, které dbají na jejich čistotu a poskytují plnohodnotný plážový servis. Téměř samozřejmostí jsou četná centra vodních sportů. Pevninské Tunisko ukrývá také menší romantické pláže stranou cestovního ruchu. Dostat se k nim bývá obtížnější, odměnou vám ovšem budou scenérie nedotčených panenských pláží, které zdobí impozantně tvarovaná skaliska, aleje palem nebo zlaté písečné duny.

Přehled nejkrásnějších pláží tuniské pevniny

Pláže v Sousse

10kilometrový pás bílého jemného písku zvolna se svažující do moře se táhne od centra Sousse k přístavu El-Kantaoui. Několik zcela privátních úseků pláže náleží k jednotlivým hotelům, větší část je ale veřejnosti přístupná. Nejoblíbenějšími plážemi v Sousse jsou Las Vegas Beach a Bou Jaafar Beach.

Foto-Tunisko-pevnina-plaze-1.jpg

Pro příznivce vodních sportů čekají na plážích specializovaná centra, nabízející kromě ryze turistických vodních atrakcí také paragliding, vodní lyžování, windsurfing nebo vodní skútry. Děti si užijí nejen ve vodě, ale i v okolí. V přístavu můžete zavítat do vodního parku Aqua Palace a zábavního parku Hannibal Park s celou řadou atrakcí.

Pláž v přístavu El Kantaoui

Malebný přístav El Kantaoui (Marsá al-Qantáwí) byl postaven teprve v 80. letech 20. století. Jeho architektonická podoba se inspirovala maurským stylem a dnes je el-Kantaoui rušným turistickým centrem s pestrými nákupními a zábavními možnostmi, širokou nabídkou restaurací a zejména místem pro plážovou relaxaci. Jedna z nejoblíbenějších pláží pevninského Tuniska se nachází 8 kilometrů od Sousse v přístavu El-Kantaoui v oblasti Hammam Sousse.

Foto-Tunisko-pevnina-plaze-2.jpg

Pláž El-Kantaoui má na délku několik kilometrů a na šířku až tři desítky metrů. Částečně ji lemují moderní hotely, u kterých je veřejnosti nepřístupná. Díky pozvolnému vstupu a jemnému písku se hodí pro vodní hrátky malých dětí. Čistota moře potěší i příznivce šnorchlování. Širokou škálu vodních sportů zajišťuje centrum vodních sportů, na pláži nechybí plnohodnotný plážový servis a kvalitní zázemí.

Pláž v Hammametu

Hammamet se často označuje jako tuniské Saint-Tropez a patří k nejoblíbenějším destinacím na tuniské pevnině. Historický Hammamet prezentují zejména cenově výhodné tradiční hotely, zatímco moderní a luxusní resorty jsou situovány do nové části města Yasmine Hammamet.

Foto-Tunisko-pevnina-plaze-3.jpg

15kilometrový pás nádherných písečných pláží, které mají na šířku i více než 50 metrů, lemuje celé pobřeží destinace. Voda je v oblasti Hammametu krásně čistá, v blízkosti centra města si můžete užít příjemné procházky po promenádě. Na plážích je k dispozici veškerý plážový servis, vodní sporty a v blízkosti restaurace, bary a kavárny.

Pláž v Mahdii

Historické město Mahdia se pyšní celou řadu překrásných památek. Pláže na pobřeží Mahdie charakterizuje jemný světlý písek, na mnoha místech s mušličkami, a tyrkysové průzračné moře.

Foto-Tunisko-pevnina-plaze-4.jpg

I na těchto plážích jsou k dispozici centra vodních sportů a plážové vybavení, ovšem dají se najít i místa opuštěná, kde budete mít soukromí. Pláže patří k nejkrásnějším v Tunisku a jsou perfektní pro relaxaci, dlouhé procházky i sportovní vyžití pro všechny věkové kategorie.

Pláže v Monastiru

Než se oddáte relaxaci na monastýrských plážích, vřele doporučujeme udělat si alespoň krátkou návštěvu centra Monastiru. Vyhlášené pláže v Monastiru zaujímají 10kilometrový pás jemného světlého písku v šířce až desítek metrů.

Foto-Tunisko-pevnina-plaze-5.jpg

K největší plážím patří Plage Skanes a Plage la Falaise. Ani zde nechybí plážový servis a nabídka vodních sportů. Pláž lemuje promenáda, poblíž které narazíte na kavárny a restaurace. Toužíte-li po romantických chvilkách, při toulkách po pobřeží objevíte kouzelné zátoky, kam míří jen hrstky turistů.