Aktivity Tunisko – pevnina. Zábava, sport, nákupy

Pokud jste ještě neviděli svět z velbloudího hřbetu, v Tunisku máte jedinečnou příležitost obohatit své zážitky z dovolené o návštěvu pouště.

Foto-Tunisko-pevnina-aktivity-1.jpg

Rezervace výletu není složitá, na každé pláži najdete prodejce, který vám projížďku na velbloudech v písečných saharských dunách ochotně zprostředkuje. Zpravidla budete cestu absolvovat v typickém tuniském oděvu, během přestávky ochutnáte tradiční mátový čaj, zatančíte si v rytmu tuniské hudby a budete-li chtít, třeba se i zkrášlíte henou.

Vyzkoušejte plážové, vodní a podvodní sporty

Pláže tuniské pevniny poskytují výborné podmínky pro rekreační plážové sporty. Standardem jsou hřiště na plážový volejbal, prostor na plážích a jemný písek ocení také běžci nebo příznivci plážového fotbalu. Navštivte vyhlášené pláže v Monastiru, Hammametu, Sousse nebo Mahdii.

Pro vodní sporty je pevninské Tunisko ideální. Doporučujeme vyzkoušet windsurfing nebo vodní skútry, pokud preferujete adrenalinové sportovní zážitky. Pro klidnější vyžití na vodě jsou perfektní kánoe a šlapadla. Centra vodních sportů najdete v podstatě na každé turistické pláži.

Milujete potápění a pestrobarevný podmořský svět? Středozemní moře ukrývá fascinující podvodní podívanou. Objevte úchvatné korálové útesy, vraky lodí a podmořské jeskyně v oblasti Hammametu, nebudete litovat.

Proleťte se nad tuniskou pevninou

Podívat se z ptačí perspektivy na nekonečnou poušť, bílé pláže a tyrkysové barvy Středozemního moře je zážitek, na který jen tak nezapomenete. Vzneste se k nebesům a odvezte si z dovolené v Tunisku vzpomínku vyloženě povznášející. Doporučujeme lety balónem a pro odvážnější seskoky padákem.

Foto-Tunisko-pevnina-aktivity-2.jpg

Kde si v Tunisku užít nejlepší nákupy?

Vypravte se do medíny. Dá se tam sehnat snad vše, na co si jen lze vzpomenout. Medíny jsou v podstatě historická centra větších měst s jedinečnou atmosférou. V úzkých uličkách se tísní stovky obchůdků a stánků se zbožím, jako jsou řemeslné výrobky z mědi, olivového dřeva nebo kůže, keramika, sošky, oblečení, parfémy, šperky a samozřejmě vodní dýmky a koření. Vyhlášené jsou tuniské koberce.

O ceně se v Tunisku běžně smlouvá, což dělá z běžných nákupů i skvělou zábavu.

Otevírací doba obchodů v Tunisku

Obchody a trhy můžete navštívit vždy od 8.30 do 13.00 hodin, menší obchůdky se suvenýry mají otevřeno do odpoledne a některé až do večera.

Noční život v Tunisku

Noční život se v Tunisku soustřeďuje zejména do kaváren. I v každém menším městě najdete minimálně jednu, kam si Tunisané po západu slunce chodí posedět, vypít si čaj nebo kávu a popovídat si s přáteli.

Foto-Tunisko-pevnina-aktivity-3.jpg

Ve velkých městech najdete kavárny v blízkosti medíny. Opět se jedná o vyhlášená letoviska jako Hammamet, Monastir, Sousse nebo Mahdia. Oproti ryze tradičním tuniským kavárnám se více přizpůsobují požadavkům turistů, v některých si můžete dokonce vybrat i z nabídky alkoholických nápojů.

Návštěva tuniské kavárny je nejlepší způsob, jak si udělat reálný obrázek o životě místních a jejich nátuře. Tunisané jsou také vášniví milovníci filmů a v kinech tráví téměř tolik času jako v kavárnách.

Pokud máte o večerní zábavě jiné představy, nemusíte se obávat, že byste se po setmění v letovisku nudili. Hotely, restaurace a mnohé další podniky pro turisty připravují zábavné programy, nejčastěji živou hudbu nebo vystoupení břišních tanečnic. Ve velkých střediscích se můžete večer bavit na diskotékách a v nočních klubech.

Letní festivaly v Tunisku kápnou do noty hudebním i kulturním příznivcům

V hlavní letní sezóně se tuniská města stávají dějištěm celé řady místních i mezinárodních festivalů, zejména hudebních a kulturních. Některé z nich se pořádají v letoviscích na pobřeží, můžete si tak svou dovolenou kulturně zpříjemnit.

K nejdůležitějším akcím patří Yasmine Hammamet Festival, který probíhá v červenci a nabízí bohatý kulturní a hudební program včetně autorských čtení a výstav umění. První prázdninový měsíc se koná také mezinárodní festival v Hammametu, který láká na plejádu hvězd místní i světové hudební scény a jehož program probíhá několik týdnů od července až do srpna.

Pokud plánujete dovolenou v Sousse na polovinu srpna, stihnete minimálně část programu kulturního festivalu International Festival of Sousse. Oslavuje nejen tuniské tradiční kultury a zvyky.