Počasí v kontinentálním Tunisku: kdy jet?

Za sluníčkem a koupáním hlavně od června do září

Ideální období k plážové dovolené na tuniské pevnině je od května do října, kdy zde panuje nejslunnější a nejteplejší počasí. Naopak pro návštěvu Sahary a poznávací dovolenou zajímavých míst je nejvhodnější jaro a podzim. V těchto měsících bývá v letoviscích i méně plážových turistů.

Hlavní sezóna: červenec a srpen
Vedlejší sezóna: červen a září

Foto-Tunisko-pevnina-pocasi.jpg

Podnebí v kontinentálním Tunisku: horka i studené noci

Východní tuniské pobřeží má podobné klima jako sever s tím rozdílem, že tolik nefouká a srážky jsou vzácnější. Jih a jihozápad Tuniska tvoří poušť. Pouštní počasí přes den charakterizují obrovská horka, která dosahují až 50 °C, a studené noci, kdy rtuť teploměru klesá k nule. V pouštích, až na vzácné výjimky, nespadne jediná kapka po dlouhá léta.

Co si na tuniské pevnině obléknout na pláž, do města a na výlet?

Doporučujeme lehké bavlněné oblečení a oděvy z přírodních materiálů. Na pláž jsou vhodné lehké materiály, ve kterých vám bude příjemně i v horkých dnech. Nezapomeňte na pokrývky hlavy a sluneční brýle. Mimo pláž a bazénové areály zvolte delší rukáv a dlouhé kalhoty či sukni. V hotelech a zejména v restauracích je nepatřičné nosit plážové oblečení, u večeře se u pánů vyžadují dlouhé kalhoty vždy.