Počasí Tunisko – pevnina. Podnebí u moře i na poušti

Přestože Tunisko nepatří rozlohou k největším státům, pevnina severního Tuniska se klimatem od jihu značně odlišuje. Sever se vyznačuje subtropickým středomořským podnebím s horkým létem a mírnou deštivou zimou. Průměrné letní teploty se pohybují mezi 30-35 °C, teplota moře bývá v hlavní sezóně 26 °C.

Foto-Tunisko-pevnina-pocasi.jpg

Východní pobřeží má podobné klima jako sever s tím rozdílem, že tolik nefouká a srážky jsou vzácnější. Jih a jihozápad Tuniska tvoří poušť. Pouštní počasí přes den charakterizují obrovská horka, která dosahují až 50 °C, a studené noci, kdy rtuť teploměru klesá k nule. V pouštích, až na vzácné výjimky, nespadne jediná kapka po dlouhá léta.

Kdy je nejvhodnější doba pro dovolenou na tuniské pevnině?

Ideální je období od dubna do října, kdy v Tunisku panuje nejslunnější a nejteplejší počasí. Naopak pro návštěvu Sahary a poznávací dovolenou je nejvhodnější jaro a podzim. V těchto měsících bývá v letoviscích i méně plážových turistů.

Co si na tuniské pevnině obléknout na pláž, do města a na výlet?

Doporučujeme lehké bavlněné oblečení a oděvy z přírodních materiálů. Na pláž jsou vhodné lehké materiály, ve kterých vám bude příjemně i v horkých dnech.

Nezapomeňte na pokrývky hlavy a sluneční brýle. Mimo pláž a bazénové areály zvolte delší rukáv a dlouhé kalhoty, či sukni. V hotelech a zejména v restauracích je nepatřičné nosit plážové oblečení, u večeře se u pánů vyžadují dlouhé kalhoty vždy.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím