Gümbet

Mapa

Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Gumbet, dovolená v perle Egejské riviéry

Vyhledávané letovisko Gumbet původně tvořilo součást 3 kilometry vzdáleného Bodrumu, dnes je však samostatným městečkem, do nějž se sjíždějí turisté z celého Turecka i Evropy za jediným cílem: užít si zdejší prázdninovou atmosféru, krásné pláže u Egejského moře a zajímavé okolí. Na dohled od něj se z vody zvedá řecký ostrov Kos, opačným směrem dojedete po rychlostní silnici k mezinárodnímu letišti Milas.

Nonstop zábava na plážích Gümbetu

Hned v Gümbetu se zvedají první kopce, které dále ve vnitrozemí přecházejí do divokého pohoří Bati Mentese Daglari. Umístění některých hotelů a přístup k pláži proto může být překážkou pro seniory či pohybově omezené osoby. Množství zábavních zařízení naopak udělá radost mladším rekreantům a vůbec milovníkům aktivně prožité dovolené.

Gumbetská pláž je asi jeden kilometr dlouhá a dvacet metrů široká. Pokrývá ji písek, sem tam promíšený s kamínky, do vody se nehrne nijak zprudka a poskytuje pocit bezpečí i dětem a méně zkušeným plavcům. Popularitu si získalal především zásluhou takřka nepřetržitého společenského života ve svém okolí, zahrnujícího venkovní party, grilování, barbecue nebo diskotéky.

Další rekreační střediska poblíž Gümbetu

Zažeňte hlad, zajeďte za památkami Gümbetu

Gumbet.jpgVýhodu Gümbetu představuje jeho poloha mezi Bodrumem a dalším známým rekreačním střediskem Bitez. Díky tomu jsou k dispozici jakékoliv služby, které během pobytu na Egejské riviéře můžete potřebovat. V řadě restaurací ochutnáte skvělou tureckou kuchyni, v provozu je nepřeberné množství obchůdků, potraviny a další zboží zakoupíte v supermarketech, dobře dostupné jsou bankomaty i lékárny. Bary, hospody a jiné podniky mají otevřeno do časných ranních hodin. Pro milovníky adrenalinu je připravena pestrá paleta vodních sportů. Kromě toho lze vyrazit do blízkého i širokého okolí, ukrývajícího perly jako:

  • historické větrné mlýny kousek od Gümbetu,
  • bodrumské atrakce v čele s muzeem podmořské archeologie a hradem svatého Petra,
  • řecké ostrovy Kalymnos, Psérimos a další, dostupné lodí,
  • trosky Mauzolea v Halikarnassu, jednoho ze sedmi divů světa.

Zobrazit podrobné informace