Bitez

Lokalita: Turecko Egejská riviéra - Bodrum Bitez
Typ: Město

Náš názor

Bitez, příjemné letovisko pro celou rodinu

Bitez je oblíbené středisko Egejské riviéry u přívětivých, písečnými plážemi pokrytých břehů Egejského moře. Je sice rušný, avšak bary, kluby a diskotéky tady nenajdete. Na své si tady naopak přijdou milovníci procházek, výletů do okolí a vodních sportů, obzvláště surfování.

Bitez (necelých 10 tisíc obyvatel) vítá své návštěvníky u klidného zálivu na jihozápadě Turecka. Východním směrem plynule přechází do zdejšího administrativního centra Bodrumu. Ještě větší Izmir je zhruba 4 hodiny daleko, mezinárodní letiště Milas se nachází asi 35 kilometrů od letoviska.

Pohodová dovolená v Bitezu

Základem Bitezu je dlouhá písečná pláž s drobnými kamínky a dobrým vybavením v podobě slunečníků, lehátek, toalet, půjčoven sportovního náčiní a řady občerstvovacích zařízení. Pro dětské skotačení je nejlepší pasáž zvaná Poyraz s jemným pískem a pomalým sklonem do vody.

Bitezské centrum je plné uliček s obchůdky, bazary a tržišti. Aqualand Bodrum vyrostl jenom pár minut odsud, stejně jako několik moderních nákupních galerií. Jedna z nich, Boyner Bodrum Midtown, stojí hned naproti akvaparku.

Podobná místa