Rozlehlé turecké pláže

Jádrem tureckého turistického ruchu jsou Turecká a Egejská riviéra, ovšem i zbytek z celkových osmi tisícovek kilometrů zdejšího pobřeží může nabídnout vskutku jedinečné pláže. Většinou jsou velmi rozlehlé, pokryté pískem a mají pozvolný vstup do moře. Někdy jsou navíc chráněné skalami.

turecko-plaze-Slavna-Kleopatrina-plaz-v-Turecku.jpg

K nejslavnějším plážím na Turecké riviéře se bezesporu řadí městská Kleopatřina pláž v Alanyi s mimořádně jemným pískem. Na východním okraji města Antalya najdete nádhernou pláž Lara s tmavě zbarveným pískem a kamínky.

Fantastická modrá laguna

I v Turecku najdete jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Jedná se o modrou lagunu Ölüdeniz na Egejské riviéře, která právem patří na žebříček top pláží planety. Je zasazena do překrásné přírody, voda je průzračná a hladina úplně klidná. Určitě stojí za návštěvu.

Ulas

Písečná pláž na jihozápadě Turecka, 8 kilometrů jihovýchodním směrem od města Alanya. Na délku měří asi 150 metrů. Díky velmi mírnému vstupu do moře a dobré kvalitě vody sem jezdí poměrně vysoký počet návštěvníků.

Kadriye

Velká, 500 metrů dlouhá písečná pláž přírodního typu v jihozápadní části Turecka leží necelých 5 kilometrů od centra města Belek. Může se pochlubit skvělou kvalitou vody a mírným vstupem do moře, což znamená velkou přednost nejen pro rodiny s dětmi. Pobřeží je bez problémů dostupné.

Side

Pláže v Side nabízí příjemnou kombinaci písku a kamínků. Určitě navštivte západní pláž, unikátní svou délkou i čistotou. Křišťálové moře je v těchto místech poměrně mělké. Pokud preferujete soukromí, mohla by se vám líbit východní pláž. Není sice tak komfortní jako ta západní, leží však v blízkosti zachovalých antických zřícenin.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím