×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

  1. Turecko
  2. Turecká riviera
  3. Místa
  4. Antalya

Antalya

Lokalita: Turecko Turecká riviera Antalya
Typ: Město

Antalya, vstupní brána Turecké riviéry

Antalya je největším městem Turecké riviéry i strategickým bodem pro cestu do historicky zajímavých starověkých lokalit, jakými jsou Termessos, Perge, AspendosSide. Za vlády císaře Hadriána vyrostlo ve městě mnoho paláců, chrámů a opevnění. Obdivovat můžete i řadu islámských staveb jako „Useknutý minaret“ Kesik Minare s chybějící horní částí.

Antalya (s aglomerací s více jak 2 milióny obyvatel) se rozkládá v Antalyjském zálivu u pobřeží Středozemního moře. Zdejší mezinárodní letiště Antalya Havalimani slouží pro celou turistickou oblast jižního Turecka. Kousek od města se nachází národní park Güllük-Termessos, jihovýchodním směrem se táhne pohoří Bey Daglari a severním Kuyucak Dagi.

Antalya a její památky

Antické město Attaleia založil v roce 158 př. n. l. pergamonský král Attalos II., jeho nástupce Attalos III. ho věnoval Římanům (nejznámější stavbou z tohoto období je tzv. Hadriánova brána). Později město od Římanů převzali Byzantinci, ve 13. století přešlo do rukou seldžuckých Turků z Konye, kteří jej přejmenovali na Adalia a vybudovali důležitý přístav. Po nástupu Osmanů připojil Adalii ke své říši sultán Murad I. Roku 1918 obsadila Antalyi italská armáda, po uzavření italsko-turecké dohody se o 3 roky později opět stala součástí tureckého státu.

Nejzajímavější částí Antalye je staré město Kaleici. Dominují mu náměstí Republiky (Cumhuriyet Meydani) s Atatürkovou jezdeckou sochou a Flétnový minaret (Yivli Minare) z roku 1212. Mešitu Tekeli Mehmed Pasa Camii najdete vedle kamenné Hodinové věže (Saat Kulesi).

Za zmínku stojí i 18 metrů vysoká věž Hidirlik Kulesi z 1. století, původně sloužící jako maják a součást opevnění. Západně od centra stojí vyhlášené Městské muzeum, ukrývající sbírky z doby kamenné, bronzové, římské a osmanské. Přístav v Antalyi prošel v 80. letech 20. století radikální obnovou. Nyní ho lemují drahé restaurace s obchody a slouží jako přístaviště turistických jachet a výletních lodí.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje