Manavgat

Lokalita: Turecko Turecká riviéra Manavgat
Typ: Město

Náš názor

Velký a rušný Manavgat

K nejvýznačnějším městům Turecké riviéry patří bezesporu Manavgat. Na svém překotném růstu během posledních desetiletí názorně dokumentuje závratný rozvoj celé oblasti na jihu Turecka.

Manavgat (takřka 100 tisíc obyvatel) se nachází v srdci centrální části Turecké riviéry, jenom několik kilometrů od pobřeží Středozemního moře. Na svém jihozápadním okraji se zvolna propojuje se starobylým Side. Po rychlostní silnici je z něj zhruba stejně daleko do dalších velkých měst Antalya (70 km západně) a Alanya (60 km východně).

Vydejte se k Manavgatským vodopádům

Manavgat je moderní město, které však ještě před 60 lety bývalo bezvýznamnou zemědělskou vískou. Hlavními taháky dneška jsou rušné hlavní tržiště, živá náměstí a dlouhé bulváry plné obchodů i restaurací. Nedaleko od města najdete starověký Aspendos a divoký kaňon Köprülü.

Manavgatem protéká stejnojmenná řeka (označovaná pro svou barvu „smaragdová“ či „zelená“), pramenící v pohoří Taurus. Hučí na ní mohutné Manavgatské vodopády (Büyük selale), přetíná ji osmanský most s dvojicí zachovalých oblouků a uvidíte u ní i částečně zachovalý římský akvadukt, kdysi přivádějící vodu z Dumanli do Side.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím