×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Vietnam
  2. Vietnam
  3. Místa
  4. Hue

Hue

Lokalita: Vietnam Vietnam Hue
Typ: Architektura

Náš názor

Hue, císařské město památkám zaslíbené

Významné historické město Hue vyniká množstvím památek, osobitou kulturou, hudbou a nesmírně pestrou kuchyní s řadou lokálních specialit. V roce 1993 se dostalo na seznam světového dědictví UNESCO. Jedinečnou atmosféru dotváří síť vodních kanálů s mnoha jezírky a říčními kanály.

Hue, správní středisko provincie Thua Thien – Hue, leží ve středním Vietnamu podél řeky Song Huong těsně před jejím ústím do Jihočínské moře. Letiště San bay Quoc te Phu Bai se rozkládá u hlavní silnice vedoucí ke 100 kilometrů vzdálenému Da Nangu

Hue turistickými lákadly nešetří

Císařské město Hue (ve starovietnamštině „Harmonie“) se původně nazývalo Phu Xuan a od 16. století sloužilo jako středisko šlechtického rodu Nguyen. Vládní metropolí celého Vietnamu, v níž sídlil královský dvůr, se stalo počátkem 19. století. Během francouzské kolonizace se rozvíjela zdejší architektura, avšak poslední vietnamský král Bao Dai (1926-1945) plnil už jen symbolickou funkci. Za vietnamské války bylo vážně poškozeno (bitva o Hué), v současnosti má již přes 350 tisíc obyvatel.

V Hue najdete celou řadu architektonických památek z období dynastie Nguyen. Dominuje jim zakázané Císařské město s Královským palácem, pagoda Thien Mu či velkolepé královské hrobky. Za vidění stojí i Oltář nebes, Chrám literatury či muzeum výtvarného umění.

  • Neváhejte tedy a navštivte Hue ve Vietnamu.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím