Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 1BBD/11,89CZK

* průměrné teploty

Folkestone, dovolená jako karibská pohádka

Malé, malebné turistické středisko Folkestone se nachází zhruba v polovině severozápadního pobřeží Barbadosu. Jižně na něj navazuje významné ostrovní město Holetown, severním směrem se rozkládají obce Porters, Mount Standfast a The Garden. Asi 2 kilometry od Atlantiku vede rychlostní komunikace zajišťující rychlé spojení s metropolí Bridgetownem (12 kilometrů) a mezinárodním letištěm Grantley Adams (30 kilometrů).

Jaké pláže jsou u Folkestone

Od atlantských břehů krajina kolem Folkestone plynule stoupá k centru ostrova, kde se nachází vrchovina vysoká 200 až 250 metrů. Obec patří do souvislého pásu dalších rekreačních letovisek s nepříliš hustou zástavbou, kvalitní ubytovací infrastrukturou a dostatkem vegetace. Dovolenou si tady užijí hlavně milovníci klidu, nenáročných procházek, koupání a objevování zajímavých míst. Skalnaté pobřeží u Folkestone nedovoluje existenci rozsáhlých pláží, přesto si tady pobyt u moře vychutnáte se vším všudy. Blízká pláž Holetown Beach měří 500 metrů, tvoří ji jemným písek a disponuje vynikajícím vybavením (plavčík, piknikové stolky, lehátka, slunečníky, sprchy a toalety). Z vodních sportů se díky rozmanitému podvodnímu světu těší největší popularitě šnorchlování, oblíbená je i jízda a pádlování ve člunech.

Další rekreační střediska poblíž Folkestone

Ve Folkestone je pořád co dělat

Nejvíce obchodů a restaurací najdete ve Folkestone podél hlavní silnice, nechybí ani další služby včetně dětského hřiště. Během procházky po pobřežní promenádě s lavičkami nezapomeňte navštívit historický anglikánský kostel. Významnou atrakci představuje muzeum Folkestone Marine Park, zaměřené na život pod mořskou hladinou. Milovníci golfu by si neměli nechat ujít Royal Westmorland Golf Club a potápěči potopený vrak lodě Stavronikita z roku 1976, k němuž se lze dostat i lodí s proskleným dnem. Za vidění stojí také:
  • Zpět na přehled informací o Barbadosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Folkestone

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.