Barbados má krátké, avšak úchvatné pláže

Pro Barbados jsou typické spíše kratší, písečné pláže, vyplňující četné zálivy západního a jižního pobřeží. Nejdelší pláž Long Beach se táhne v délce takřka 2 kilometrů východně od města Oistins, kousek od mezinárodního letiště Grantley Adams.

Vyhlášené pláže Barbadosu

Většina barbadoských pláží disponuje kvalitním turistickým servisem, možnostmi vodních sportů a díky pozvolnému klesání do vod Atlantiku se hodí i pro děti. Dokonce i v metropoli Bridgetownu najdete několik velice pěkných míst ke koupání v čele s příjemnou Browns Beach v zálivu Carlisle.

Rockley Beach

U letoviska stejného jména se nachází Rockley Beach, která se řadí mezi nejkvalitnější na Barbadosu. Pyšní se jemným pískem bílé barvy, mírným dnem, křišťálově čistou vodou a ochranou před sluníčkem v podobě palem i slunečníků. Velkou popularitu si získala u rodin s malými dětmi a u milovníků surfování.

Plaze-Barbados-1.jpg

Crane Beach

Pohádková pláž Crane Beach leží kousek od městečka Diamond Valley pod pobřežními skalisky. Zaujme hebkým pískem, korálovým útesem a výtahem, který k ní kromě schodiště ulehčuje přístup. Žádný div, že ji mnozí průvodci řadí k nejhezčím na světě.

Welches Beach

Délka 1 kilometr činí z Welches Beach jednu z největších pláží mezi Bridgetownem a Oistins. Původní úzký pruh pobřeží u stejnojmenného střediska přeměnila rozsáhlá renovace na populární, dostatečně prostornou odpočinkovou lokalitu. Návštěvníky láká i klidnou hladinou, snadnou dosažitelností a pohodovou atmosférou.

Plaze-Barbados-2.jpg

Dover Beach

Pláž Dover Beach se táhne u městečka na jihozápadním okraji aglomerace Bridgetownu. Nabízí dobré podmínky pro jetskiing a windsurfing, jemný písek i kompletní vybavení včetně sprch a sociálního zařízení.

Plaze-Barbados-3.jpg

Worthing Beach

Přírodní bazén, ohraničený korálovým útesem, zamezuje výraznějšímu příboji a zároveň představuje největší atrakci pláže Worthing Beach. Nachází se u městečka Worthing, nedaleko od přírodní rezervace Graeme Hall Swamp a rušné ulice St. Lawrence Gap.

Plaze-Barbados-4.jpg

Další pláže na Barbadosu

Na ostrově vás čeká celá řada dalších zajímavých pláží. Vyzkoušejte například půvabnou Pebbles Beach poblíž Needhams Point nebo decentní St. Lawrence Beach. U města Speightstownu na severozápadě patří k nejvyhledávanějším Almond Beach.

  • Zpět na přehled informací o Barbadosu a nabídku zájezdů.