Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 1BBD/11,89CZK

* průměrné teploty

Holetown, dovolená kolem golfových jamek

Město a rekreační středisko Holetown leží u pravidelného, menšího zálivu na západním pobřeží Barbadosu. Severním směrem na něj navazují letoviska Folkestone, Porters a Weston, jižně se rozkládá Sunset Crest s rozsáhlým golfovým resortem Sandy Lane. Metropole Bridgetown se odsud nachází asi 12 kilometrů, mezinárodní letiště Grantley Adams 27 kilometrů.

Pláže v okolí Holetownu

Dva roky po přistání guvernéra Henryho Powela v roce 1625 nazvali první britští osadníci lokalitu Jamestown. Pozdější přejmenování na Holetown mělo původ v podobnosti zdejšího říčního ústí s Limehouse Hole na Temži. Město bylo hlavním administrativním centrem ostrova, než se jím stal Bridgetown díky vhodnějším podmínkám pro kotvení lodí. Dnes se jedná o výstavní turistické letovisko s širokou škálou služeb a zábavy. Přímo v zálivu uprostřed Holetownu láká ke koupání a slunění nádherná, 600 metrů dlouhá písečná pláž obklopená hotely a vybavená lehátky se slunečníky. Podobně rozlehlá pláž Sandy Lane Beach se táhne podél klidného Atlantiku jižním směrem a také se těší značnému zájmu rekreantů. Na opačné straně u Folkestone najdete další, o něco menší, avšak stále malebnou a velice příjemnou pláž ideální ke šnorchlování.

Další rekreační střediska poblíž Holetownu

Turistický servis a aktivity v Holetownu

Trojice nákupních center, včetně Chattel Village s půvabnými domky kolem atria plného tropických rostlin, dokazuje čilý turistický ruch napříč celým Holetownem. Samozřejmostí jsou skvělá gastronomická zařízení jako restaurant The Tides či Zaccios přímo u moře. Kromě nakupování a jídla tady můžete navštívit vlastivědné muzeum a prohlédnout si pomník na počest pionýrských osadníků. Každý druhý únorový víkend se koná karneval písní a tanců mísících britské a africké vlivy. Kromě blízkého cukrovarnického muzea Portvale se vydejte i do:
  • národního parku Farley,
  • muzea voskových figurín v Oistins,
  • rumové fabriky Mount Gay.
  • Zpět na přehled informací o Barbadosu a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Holetown

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.