Počasí ve Varně: kdy jet na dovolenou?

Na dovolenou do Varny jeďte v čase letních prázdnin

Preferujete turistiku, sport a poznávání památek historických či přírodních? V takovém případě se do destinace Varna vydejte v jarních měsících. Teploty v rozmezí 20 až 25 °C do poloviny června přejí aktivnímu prožití dovolené stejně jako říjen s průměrnou denní teplotou kolem 18 °C. Chcete-li v Bulharsku prožít klasickou dovolenou na pláži v oblíbených oblastech Albena, Obzor nebo Zlaté písky, vybírejte zájezdy s termínem od června do září.

Hlavní sezóna: červenec a srpen

Vedlejší sezóna: červen a září

Podnebí Varny potěší dospělé i děti

Středisko Varna se nachází ve východní části Bulharska, což zaručuje velmi příjemné letní teploty. Klima celkově bývá vhodné také pro dovolenou rodin s dětmi nebo seniory, protože zde zpravidla nehrozí úmorná vedra jako v tropických oblastech. V nejteplejších měsících se průměrné denní teploty pohybují okolo 30 °C, v hlavní letní sezóně se můžete těšit až 10 slunečních hodin denně.

Černé moře nabízí v dubnu a říjnu teploty jen okolo 10 °C, v květnových a zářijových dnech stoupají k 16 až 20 °C. V červenci a srpnu má voda ideálních 24 až 25 °C a pláže se začínají plnit. Srážkově nejbohatším ročním obdobím je jaro.

Průměrné teploty ve Varně (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Varna-vzduch.jpg

Průměrné srážky ve Varně (v mm)

Pocasi-N-Varna-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody ve Varně (v °C)

Pocasi-N-Varna-more.jpg