Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Obzor, pohodová dovolená na obzoru

Malebné a poklidné bulharské letovisko Obzor naleznete na pobřeží Černého moře, takřka v polovině vzdálenosti mezi velkoměsty Varna (severně) a Burgas (jižně). Od obou jej dělí necelých 70 kilometrů, což je i vzdálenost od mezinárodního letiště. Z vnitrozemí ho lemuje nádherná Stará Planina a po hlavní silnici se z něj pohodlně dostanete do ostatních turistických oblastí (Bjala, Sveti Vlas, Slunečné pobřeží).

Jaké jsou pláže v Obzoru

Obzor (dříve Naulochas, Tetranaulochas, Heliopolis, Théopolis, Gözeken) platí za ideální středisko pro všechny, kteří se chtějí během prázdnin vyhnout turistickému ruchu známějších letovisek, ale zároveň ocení městskou infrastrukturu. Kdysi významný černomořský přístav se proměnil v klidnou oázu křivolakých uliček a rodinných penzionů. Ukrývá také několik velkých hotelů s plným turistickým komfortem a možnostmi zajímavého sportovního vyžití v čele s vodními aktivitami. Pláže kolem Obzoru charakterizuje jemný nazlátlý písek a čistá azurová voda. Jsou široké (až kolem 50 metrů) a vyznačují se velmi pozvolným sestupem do vody, velice vhodným i pro vaše ratolesti. Centrální pláž má kompletní vybavení slunečníky a lehátky. V okolí Obzoru najdete i několik liduprázdných romantických zátočin.

Další rekreační střediska poblíž Obzoru

Jak si nejlépe užít zájezd do Obzoru

Letovisko Obzor se pyšní dlouhou historií a jeho starému centru vévodí pozůstatky středověké pevnosti Kozjak. Kolem ní se vinou tajuplné křivolaké uličky, ukrývající mnoho stylových kaváren a restaurací, obchodů se suvenýry a typických tržišť. Přístavní a plážovou část lemují krásné promenády jako stvořené k procházkám. Během pobytu v Obzoru rozhodně neváhejte prohlédnout si řadu přírodních a památkových atrakcí v jeho okolí. Za ty nejzajímavější se považují například:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Obzor