Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Šibenik, dovolená kořeněná Krkou a památkami

Mezi nejvýznačnější chorvatská letoviska a zároveň nejkrásnější města Dalmácie se bezpochyby řadí i hrdý Šibenik. Rozkládá se kousek od ústí řeky Krky do Jaderského moře v oblasti Šibenického zálivu, v podstatě ještě ve vnitrozemí. Je dobře dostupný díky železnici i blízké dálnici, po níž cesta do Splitu trvá zhruba jednu hodinu. Četné trajekty zajišťují spojení s blízkými ostrovy jako Zlarin nebo Žirje.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže spjaté s historií

Šibenik je velké město s více jak 40 tisíci obyvatel, dlouhou historií, dokonalou infrastrukturou a řadou turistických atrakcí. S otevřeným Jadranem ho spojuje průliv svatého Antonína, v jehož mořském ústí k němu hlídala na ostrůvku Ljuljevac přístup těžce opevněná pevnost svatého Mikuláše. V současnosti je město naopak zcela otevřeno všem turistům a zájemcům o relaxaci, historii, dalmatskou kulturu a krásnou přírodu.

Od roku 2012 je v Šibeniku k dispozici městská pláž zvaná Banj. Byla vybudována na severovýchodním břehu výrazně se rozšiřujícího ústí řeky Krky, v místní části Crnica. Je přes sto metrů dlouhá, pokrytá světlými oblázky, rychle klesá do vyhřáté vody a poskytuje krásné panorama města v čele s katedrálou svatého Jakuba. Součástí areálu je i bazén a jiná sportoviště jako hřiště na beach volejbal. Další příležitost k pobytu u vody nabízí koupaliště Jadrija u volného moře, ovšem to už je celkem daleko.

Exkurze do centra Šibeniku

Sibenik.jpg

Čeká na vás kompletní turistická infrastruktura zahrnující rozličná gastronomická zařízení, obchůdky, banky, lékárny nebo autopůjčovny. Na obou koncích města vyrostly velké nákupní galerie Dalmare a Supernova. Jižní okraj s přístavem je spíše průmyslový, sever je více starobylé a právě tady se nacházejí všechny hlavní pamětihodnosti:

  • Katedrála sveti Jakov, součást světového dědictví UNESCO
  • Tři pevnosti zvané Šubičevac, svatého Michala a svatého Jana
  • Kostelík svaté Barbory se sbírkou církevního umění
  • Městské muzeum v Knížecím paláci
  • Biskupský palác
  • Renesanční radnice

Šibenik ovšem nabízí mnohem více než jenom architektonické a historické památky. Pěkným zážitkem je už jenom procházka zachovaným centrem s úzkými uličkami s mnoha butiky, kavárnami a bary. Zkuste například Restorant Medulić, kavárnu Fafarinka nebo stylovou restauraci Pelegrini. Celou letní sezónu žije bohatým společenským životem (Šibensko ljeto), konají se četné koncerty, akce (Mezinárodní dětský festival) a divadelní představení.

Další tipy na zábavu a poznání v Šibeniku i kolem něj:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Šibenik

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.