Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Primošten, dovolená stvořená k bezstarostnému pobytu

Magické letovisko Primošten leží na rozhraní severní a střední Dalmácie, zhruba hodinu cesty od její metropole Splitu. Toto oblíbené rekreační středisko zabírá kromě výrazného kusu pevniny i dva menší poloostrovy: na severní, zalesněné Raduče stojí několik ubytovacích zařízení, na větším, jižním se nachází původní historická zástavba. Zátočina, vytvořená poloostrovy, se nazývá Luka Primošten. Výhledu na širý Jadran nebrání – což není pro Chorvatsko typické – v podstatě žádné ostrovy, směrem do vnitrozemí se zvedají pahorky posázené vinohrady, mířící až ke kopci Crni vrh (739 m n. m.).

Osvěžte se na primoštenských plážích

Primošten má sice sotva 2 tisícovky stálých obyvatel, jeho význam v oblasti turistického ruchu je však jen těžko vyčíslitelný. Své hosty přitahuje svou jedinečnou polohou, umožňující snadno dosáhnout většiny dalmatských návštěvnických magnetů, pěknými plážemi, svébytnou architekturou a jedinečnou atmosférou úzkých uliček s obchůdky a restauracemi. Pro příjemnou rodinnou dovolenou i s menšími dětmi to je lokalita doslova na míru vyčarovaná.

Hlavní pláž v Primoštenu, zvaná Gradska plaža, obepíná v délce zhruba jednoho kilometru celý poloostrov Raduča. Na jeho jižní straně je o něco širší, všude ji však pokrývají světlé, drobné kamínky, okolní borový lesík poskytuje příjemný stín a klesání do vody je celkem svižné. Naproti ležící skalnatý ostrůvek Smokvica o průměru asi 150 metrů využívají k opalování naturisté. Další místa vhodná ke koupání jsou roztroušena podél pobřeží oběma směry z letoviska.

Další rekreační střediska poblíž Primoštenu

Služby v Primoštenu a možnosti aktivit

Primosten.jpg

V Primoštenu rozhodně stojí za povšimnutí starobylé jádro na poloostrůvku, který vznikl spojením původního ostrova s pevninou mostem a umělým náspem. Zahrnuje zbytky starých hradeb, barokní kostel Sveti Juraj a řadu historických budov. V mnoha z nich, stejně jako v uličkách nového města, najdete kavárny, bary, hospody a nejrůznější obchody. Nechybí supermarket, pošta, lékárna, bankomaty ani čerpací stanice.

Na sportovce čekají školy potápění a jachtingu, tenisové kurty, beach volejbalové hřiště, minigolf a další vybavení, k dispozici jsou mariny Kremik a Lučica. Během léta se ve městě pořádá bohatý kulturní program, funguje tu Umělecká galerie Rudina. Kdo se chce pořádně odvázat, může zavítat na vyhlášenou diskotéku Aurora.

Primošten je jako dělaný k výletům na zajímavá místa chorvatského pobřeží, mezi něž bezesporu patří:

  • překrásný Trogir, součást světového dědictví UNESCO,
  • dva nepřekonatelné národní parky (Krka a Kornatské ostrovy),
  • magické město Šibenik,
  • nejvyšší chorvatská hora Sinjal.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Primošten

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.