Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Omiš, dovolená ve všech směrech vydařená

Nádherné chorvatské město Omiš patří k nejvyhlášenějším letoviskům jaderského pobřeží. Své hosty srdečně vítá přibližně v polovině cesty mezi dalšími dvěma slavnými rekreačními centry Splitem a Makarskou. Přímo naproti městu se nachází oblíbený ostrov Brač, v jeho zádech se zvedají vrcholy majestátního horského masívu Mosor.

Omišské pláže stojí za vyzkoušení

Omiš rozděluje na dvě půlky řeka Cetina, ústící tady do Jaderského moře. Jenom kousek proti proudu formuje úžasný kaňon, takzvanou Omišskou soutěsku, součást jedinečného panoramatu, které Omiš tolik proslavilo. Pro turisty je taková krajina doslova požehnáním, na své si tady však přijdou i milovníci vodních sportů, rodiny s dětmi či senioři. Spokojený bude rozhodně i každý, kdo vyhledává živou zábavu rušného města.

Pýchu Omiše představuje centrální městská pláž v místech, kde řeka Cetina v Jadranu končí svou dobrodružnou pouť. Modrá vlajka jí nebyla udělená náhodou: pokrývá ji jemný písek (což se v Dalmácii příliš často nevidí) a pomalu se noří do průzračně čisté vody. Pro vaše ratolesti to bude skutečný ráj! Příjemné koupání a ničím nerušené chytání bronzu ovšem nabízí i celá řada dalších míst, rozložených na Omišské i Podstranské riviéře, jež se táhnou podél jadranských směrů na obě strany ven z města.

Další rekreační střediska poblíž Omiše

Omiš a nabídka služeb i zábavy

Omis.jpg

Dalším omišským lákadlem je kouzelné historické jádro protnuté několika úzkými uličkami s mnoha restauracemi, obchůdky a kavárničkami. Přes most se dostanete na bulvár Vukovarska, jehož pulsující okolí tvoří druhé přirozené centrum města. Nechybí tady ani supermarkety, lékárna, bankomat a jiné základní služby.

Jedním z vrcholů bohatého kulturního života v Omiši se stal Den města slavený 16. května, kdy se zároveň připomíná památka zdejšího patrona, svatého Jana Nepomuckého. O důvod víc, proč sem přijet už na jaře, kdy rekreantů je ještě pomálu, ovšem teplé počasí již přeje prázdninovým radovánkám.

A co dál podniknout v Omiši? Není toho málo:

  • Procházka ke kostelíku Gospe od Sniga od vísky Stare Duće v oblasti Mosoru
  • Blízká zřícenina Stari Grad
  • Řeka Cetina a její svody jako rafting či vodopády u Zadvarje
  • Kostely svatého Michala a svatého Petra na Priku
  • Trosky skalního opevnění Mirabela

  • Zpět na přehled informací o Dalmácii a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace