Zadar

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Zadar, dovolená v rozkošném městě u Jadranu

Správní, kulturní i rekreační centrum severní Dalmácie a zároveň významný uzel chorvatské lodní dopravy Zadar se rozkládá na severovýchodním jadranském pobřeží. Na dohled od něj se z moře zvedají ostrovy Ugljan a Pašman. Opačným směrem se ve vnitrozemí tyčí v pohoří Velebit hora Vaganski vrh (1 757 m n. m.). Zhruba 20 kilometrů vzdálená dálnice A1 spojuje velká města Rijeku a Split.

Další blízká rekreační střediska:

Kam se vydat za plážemi v Zadaru

Obchodní a turistický přístav Zadar (asi 75 tisíc stálých obyvatel) leží v rovinaté krajině mezi zálivy Velebitski kanal a Zadarski kanal, ve které se střídají lesíky se zemědělskými políčky. Nabízí kompletní paletu služeb a zábavy potřebnou k prožití pohodové dovolené v Chorvatsku. Výběr historických památek, gastronomických zařízení, přírodních lákadel i atrakcí všeho druhu je zde tak pestrý, že nudit se nebude nikdo.

V nevelké zátočině s borovicovým hájem u poloostrova Puntamika se schovává jedinečná písečná pláž Borik s mírným klesáním do vody. Díky navazující rekreační zóně disponuje stánky s občerstvením, kamennými moly a pestrou nabídkou vodních sportů. Za svou kvalitu získala ocenění Modrá vlajka, kterou se pyšní i pláž Kolovare jižně od městského centra.

Co uvidíte v Zadaru

Zadar.jpgStarobylé zadarské jádro najdete na poloostrově s mnoha pamětihodnostmi v čele s katedrálou sv. Anastázie a románským kostelem sv. Donáta. Za pozornost stojí i expozice v národním muzeu, františkánský klášter a renesanční šlechtické paláce. Nejrušnější částí města jsou ulice Dr. Franje Tudžmana a Ante Starčevica s mnoha obchůdky, kavárnami, restauracemi a blízkým nákupním střediskem City. Na děti čekají kolotoče v Zadar Fun Parku a rozhodně si nenechte ujít tzv. Mořské varhany, 35 trubek zesilujících zvuky mořského příboje.

Kam se vydat během pobytu v Zadaru? Vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace