Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Vodice, pestrobarevná letní záře nad Jadranem

Jedním z nejhezčích a nejvyhledávanějších letovisek chorvatského pobřeží je město Vodice. Nachází se v severní Dalmácii naproti ostrovům Kaprije, Prvič, Kakan, Tuat či Zmajan, které tady jako drahokamy plavou po Jaderském moři. Velká města Zadar a Split jsou s využitím dálnice vzdálená zhruba jednu hodinu jízdy autem. Dominantu okolní krajiny tvoří národní park Krka.

Další blízká rekreační střediska:

Prožijte letní prázdniny v Dalmácii na jedničku

Nádherná pobřežní promenáda zdobená palmami, rozlehlá marina, příjemné podnebí, bujná vegetace v okolí a celá řada skvostných pláží dělá z Vodice hojně vyhledávané rekreační středisko. Jezdí sem především rodiny s dětmi, ovšem na své si tu přijdou i milovníci sportu, senioři či skupiny mládežníků na výpravě za aktivně prožitými prázdninami.

Krásu vodického pobřeží si vychutnáte například na populární oblázkové „Modré pláži“ (Plava plaža), táhnoucí se západním směrem až k sousednímu letovisku Tribunj. Za svou kvalitu a čistotu byla odměněna prestižní Modrou vlajkou. Velice pěkná a zajímavá je i pláž jihovýchodně od přístaviště, vybavená tobogánem, klouzačkou, beach volejbalovým hřištěm i kamenným molem ke slunění a lepšímu přístupu do vody.

Poznejte perly chorvatského pobřeží

Vodice.jpg

Vodice poskytuje hladovým turistům toužícím po zábavě, oddechu a nakupování dostatek možností, jak ukojit své potřeby. Chutnou chorvatskou gastronomii nabízejí četné restaurace (restoran Dalmacija), hospody (konoba Tri piruna) a kavárny, noční povyražení můžete zažít v řadě klubů (hudební Hacienda), barů (plážový Hookah) a diskoték. Samozřejmostí je široká nabídka nejrůznějších sportovišť, nechybí ovšem ani základní služby jako bankomat, lékárna, supermarket či pošta.

Přehled dalších atrakcí ve Vodici a okolí:

Zobrazit podrobné informace