Na Filipíny za magickou přírodou a jinými zázraky

Filipíny jsou zemí s neuvěřitelnou biodiverzitou a setkáte se tu s opravdu ojedinělými, exotickými druhy rostlin a živočichů.

Příroda je zde chráněná v 34 národních parcích.

Nejzajímavějším z nich z hlediska fauny a flóry je vysokohorský NP Balbalasang-Balbalan na ostrově Luzon, který se rozprostírá kolem hory Balbalasang v masivu Cordillera Central. Jedná se o unikátní území s největším výskytem endemických živočišných a rostlinných druhů na Filipínách. Hnízdí zde 39 endemických druhů ptáků a na 23 druhů ohrožených savců či 13 druhů vzácných žab a obojživelníků.

Filipiny-Exoticka-priroda-Filipin.jpg

Další nesmírně zajímavou přírodní oblastí, bohatou zejména na exotické druhy vodních živočichů, je národní park Hundred Islands v Lingayenském zálivu. Je to fantastická krajina zelených skalisek a ostrůvků vyrůstajících přímo z blankytného oceánu. Spatříte zde mimo jiné stáda delfínů, želvy obrovské, varany a rozličné vzácné druhy vodních hadů.

Chráněné oblasti plné jedinečné fauny a flóry

Asi nejznámějším a nejpozoruhodnějším národním parkem Filipín je Puerto Princesa Subterranean River na ostrově Palawan. Tato úchvatná krasová oblast bílých vápencových skal, tajuplných jeskyní a zelených vod s tajemnou podzemní řekou Svatého Pavla figuruje na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Vyskytuje se zde na 800 druhů rostlin, 165 druhů vzácných ptáků a 30 druhů exotických savců.

Nádhernou přírodou plnou hustých lesů, skal a vodopádů oplývá též rezervace Pagsanjan Gorge asi 100 kilometrů jihovýchodně od metropole Manily. Neméně okouzlující jsou také: