Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 27 - 28 °C červenec / srpen *
  • 100PHP/51,418CZK

* průměrné teploty

Palawan, dovolená v chrámu přírody

Největší ostrov stejnojmenné provincie Palawan zaplňuje prostor mezi Jihočínským a Suluským mořem na západě Filipín. Obklopuje ho dalších 1 780 ostrůvků a útesů, má velice rozmanité pobřeží a protáhlý tvar o rozměrech zhruba 450 krát 40 kilometrů. Administrativní centrum Puerto Princesa s mezinárodním letištěm leží uprostřed ostrova.

Pláže na ostrově Palawan

2538-W-Palawan-2.jpgOznačení „Ráj na Zemi“ dostatečně vypovídá o krajině Palawanu, kterou charakterizují hory (nejvyšší Matalingahan měří 2 085 m n. m.) porostlé hustým tropickým pralesem. V poslední době i zde vyrostly větší, často luxusní resorty nabízející kompletní zázemí pro milovníky přírody, kteří sem jezdí stále častěji. Nejvyhledávanější střediska jsou El Nido, San Vicente a ostrov Coron, nejrušnější místo samozřejmě představuje Puerto Princesa. Nejhezčí pláže se nacházejí především na severu Palawanu. Nejvýraznější z nich Nacpan Beach se rozkládá v pravidelném, mělkém zálivu na severozápadě. Jedná se o velkou plochu písku dlouhou 2,5 kilometru, kde se rozhodně nebudete mačkat a obslouží vás přístřešky proti slunci i stravovací služby. Jiný podobný kus písčitého pobřeží najdete u letoviska Napsan na západním pobřeží. Přímo z Puerto Princesa sem vede hlavní silnice.

 Další rekreační střediska poblíž Palawanu

  • Boracay (430 kilometrů)
  • Cebu (550 kilometrů vzdušnou čarou)
  • Bohol (600 kilometrů)

Co nabízejí toulky Palawanem

Hlavní město (nabízející mj. zoo a golfové hřiště), jednotlivé obce i rekreační střediska disponují dobrým vybavením v podobě obchodů, restaurací a služeb včetně zdravotní péče. Základ aktivit na Palawanu představuje jeho neskutečné přírodní bohatství. K nejpopulárnějším atrakcím se řadí korálové útesy v národním parku Tubataha (UNESCO), laguna El Nido a světoznámá podzemní řeka Sabang (zařazená mezi 7 novodobých přírodních divů světa). Z mnoha nádherných speleologických jevů stojí za vidění jeskyně sv. Paula či jeskynní komplex Tabon. Na Filipínách ovšem mají spoustu dalších zajímavých míst jako:
  • ostrov Matinloc,
  • vodopád Kazaroro na ostrově Negros,
  • koloniální město Vigan (UNESCO).

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Palawan

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.