Chrám Tanah Lot

Lokalita: Indonésie Bali Chrám Tanah Lot
Typ: Náboženské stavby

Náš názor

Chrám Tanah Lot, místo strážných andělů moře

Hinduistický chrám Tanah Lot vystavěný na skalnatém ostrůvku v Indickém oceánu bezpochyby patří k nejvíce fotografovaným lokalitám ostrova Bali. Nenechte se odradit davy turistů a vychutnejte si zdejší nádherný západ slunce i silnou duchovní atmosféru.

Svatyni Pura Tanah Lot najdete na jihozápadním balijském pobřeží, asi 25 kilometrů od centra hlavního města Denpasaru. Budete-li od ní mořské břehy sledovat směrem na jih, dostanete se nakonec k rekreačnímu středisku Kuta a k mezinárodnímu letišti Ngurah Rai.

Jedinečné mnichovo dědictví na Bali

Podle legendy inspiroval ke stavbě chrámu Tanah Lot v 15. století mnich Nirarthy, který poznal, že místo je posvátné a ideální k uctívání balijských bohů moře. Dnes takových staveb stojí v tomto úseku pobřeží sedm, rozmístěných tak, aby z jedné bylo vidět na druhou.

Pohled na Tanah Lot je opravdu vzrušující, byť přístup až k němu není povolen. Na výrazné skále propojené s pevninou o kus dál se navíc ukrývá druhý, menší chrám. V okolí takové atrakce pochopitelně nechybí restaurace, obchůdky se suvenýry a další turistická infrastruktura.

  • Neváhejte tedy a navštivte Tanah Lot v Bali.

Podobná místa