Sant´Angelo

Mapa

Podrobné informace

  • 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Sant´Angelo, dovolená na krásném poloostrově

Romantické přístavní městečko Sant’Angelo najdete na nejjižnějším výběžku ostrova zvaném Punta Sant’Angelo. Dosahuje délky skoro 1 kilometr a ze tří stran ho omývají vody Tyrhénského moře. Východním směrem z něj za dobrého počasí uvidíte ostrov Capri. Spojení s dalšími letovisky zajišťuje hlavní silnice dosažitelná komunikací přes obec Panza.

Pláže v Sant’Angelo

Původní rybářská vesnička Sant’Angelo je údajně nejkrásnějším městečkem Ischie. Její největší magnet tvoří skála Punta Sant’Angelo, ovšem kouzelná je atmosféra celého letoviska, vytvářená subtropickou vegetací a tradičními barevnými domy. Dělí se na tři části, na nejsevernější Madonellu, na „dolní“ Sant'Angelo a na 50 metrů vysoký pahorek s vyhlídkou.

Východně od Sant’Angelo se táhne nejdelší pláž ostrova Maronti, ovšem pěkná místa k opalování a koupání se nacházejí i přímo v letovisku. Jedná se především o zhruba 100 metrů dlouhou písečnou pláž Spiaggia di Sant´Angelo u přístavu, kterou na dvě poloviny rozděluje silnice mířící dále na jih. Vyzkoušet můžete též maličkou a odlehlou Spiaggia Cava Grado.

Další rekreační střediska poblíž Sant’Angelo

Pestrá paleta zábavy kolem Sant’Angelo

SantAngelo.jpgNejvíce obchodů, kaváren a restaurací se v Sant’Angelo soustředí kolem malého přístaviště a historického centra s pěší zónou. Nejvýznamnější památku představuje kostelík San Michele Arcangelo. Velký tahák letoviska tvoří luxusní lázeňský areál Parco Termale Tropical. Pro rozsáhlejší nákupy musíte vyrazit do městečka Forio.

Tipy na další výpravy za zábavou i poznáním na Ischii:

Zobrazit podrobné informace